GTX 1650 sistemin Forza Horizon 5 performansı düşük

İşletim sistemi
Windows 10

Kenzoo

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle sistem: GTX 1650 - 16 GB RAM - Intel(R) Core(TM) i5-10300H CPU @ 2.50GHz Boost 4.50 GHz- 500 GB SSD.

Forza Horizon 4 gayet akıcı yüksek kalitede oynatıyor. Fakat Forza Horizon 5 de fotoğrafta görüldüğü gibi. İşin sıkıntılı yanı şu sistem yeterli demesine rağmen ben 2 dakikada 75-100 arası TEKLEME yani FPS drop sorunu yaşıyorum. Bu drop sorunu oyunu bana zindan ediyor. Çoğu insan optimizasyonu iyi değil fixlenmeli falan yazmış ama aynı laptopu olan arkadaşımda hiçbir problem yok ortalama kalitede yağ gibi akıcı oynuyor. Ben bu şekilde teklemeyi göz ardı ederek 1 saat oynasam FPS 30'a düşüp oyun kapanıyor. 70 FPS'de neden bu kadar FPS drop yiyiyorum yardımcı olabilecek varsa ondan Allah razı olsun.

fh55.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans modunda tutuyorsan eğlenceye alıp dener misin o da olmazsa güç tasarrufunda drop olacak mı ?
Sonuç aynı oldu dostum.Ama dikey senkronizasyonu açıp kare hızını 72 ye sabitlediğim de teklemeler nerdeyse 1 dkda 2 ye falan düştü.144 kare hızında tekleme 2 dkda 80 kere olmuştu.Orada bir optimizasyon sıkıntısı var

Sonuç aynı oldu dostum.Ama dikey senkronizasyonu açıp kare hızını 72 ye sabitlediğim de teklemeler nerdeyse 1 dkda 2 ye falan düştü.144 kare hızında tekleme 2 dkda 80 kere olmuştu.Orada bir optimizasyon sıkıntısı var
Hocam valla monster çok sıkıntılı bende de var aldığıma pişmanım nerdeyse ekran kartım %99 kullanmıyor sürekli düşük fps'lerde geziyorum %60 falan kullanıyor bazen daha az. Kendisi zorlamayacağı yerlerde mesela havaya bakarken kullanım %90+ oluyor zorlu yerlerde düşüyor saçma şekilde.

Hocam valla monster çok sıkıntılı bende de var aldığıma pişmanım nerdeyse ekran kartım %99 kullanmıyor sürekli düşük fps'lerde geziyorum %60 falan kullanıyor bazen daha az. Kendisi zorlamayacağı yerlerde mesela havaya bakarken kullanım %90+ oluyor zorlu yerlerde düşüyor saçma şekilde.
Benim 2. monsterim hani memnun değilim diyemem çünkü yetiyo ya bana benim işlerimi görüyo tek sıkıntım fh5 de oldu işte.Ayrıca paramız buna yetti valla napalım şükür
Bu FPS'ler normal oyunun optimizasyonu hala kötü beklemekten başka çare yok.
1 ay oldu :(

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı