GTX 1650 Super CS:GO'da düşük kullanım sorunu

Alper Tuna Özen

Hectopat
Yer
Alanya/Antalya
Daha fazla  
Arkadaşlar selam.

GTX 1650 Super ve Ryzen 3 3100 işlemciye sahibim 8 GB'da RAM bulunuyor RAM G.Skill 3200MHz ama ben 3333OC'li şekilde kullanıyorum.
Ayrıca işlemcimde 4150MHz overclocklu ve CS:GO'da yüzde 80 kullanımda alt çekirdeklere bakayım dedim 4 çekirdek birden yüzde 80 kullanıyor fpsm kalabalığa girdiğimde çok fazla düşüyor 150 160'lare kadar ama kimse yokken 400 500 600 FPS acaba darboğaz mı var? İmkansız ama bilmiyorum yardımınıza ihtiyacım var.

Arkadaşlar selam.
GTX 1650 Super ve Ryzen 3 3100 işlemciye sahibim 8 GB'da RAM bulunuyor RAM G.Skill 3200MHz ama ben 3333OC'li şekilde kullanıyorum.
Ayrıca işlemcimde 4150MHz overclocklu ve CS:GO'da yüzde 80 kullanımda alt çekirdeklere bakayım dedim 4 çekirdek birden yüzde 80 kullanıyor fpsm kalabalığa girdiğimde çok fazla düşüyor 150 160'lare kadar ama kimse yokken 400 500 600 FPS acaba darboğaz mı var? İmkansız ama bilmiyorum yardımınıza ihtiyacım var.

Ayarlarım 1024*768 Low yüksek ayarlar karışık MSAA 4X 75Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlüğü düşürmek işlemciye yük bindirir ve 4çekirdeği de 80 kullanması çok ilginç çünkü cs en fazla 2çekirdek kullanabiliyor diye biliyorum,ve csgo herkes için öyle benim de işlemcimi %50 ve ekran artımı %40 falan kullanıyor ama bende işlemci bottleneck olduğu için rx580 aslında 200-300 arası vermesi gerek ama 150-160 arası alıyorum ben de,4çekirdek çok fazla değil ama özellikle bugün için ve csgo en fazla 2çekirdek kullanabiliyor ve ryzenların tek çekirdek performansları intele göre düşük o yüzden bottleneck yapıyor csgo'da ama işlemcinin suçu değil oyunun suçu 16senelik motoru kullanıyorlar

Çözünürlüğü düşürmek işlemciye yük bindirir ve 4çekirdeği de 80 kullanması çok ilginç çünkü CS en fazla 2çekirdek kullanabiliyor diye biliyorum, ve CS:GO herkes için öyle benim de işlemcimi %50 ve ekran artımı %40 falan kullanıyor ama bende işlemci bottleneck olduğu için RX580 aslında 200-300 arası vermesi gerek ama 150-160 arası alıyorum ben de, 4çekirdek çok fazla değil ama özellikle bugün için ve CS:GO en fazla 2çekirdek kullanabiliyor ve Ryzen'ların tek çekirdek performansları Intel'e göre düşük o yüzden bottleneck yapıyor CS:GO'da ama işlemcinin suçu değil oyunun suçu 16senelik motoru kullanıyorlar.

Evet haklısınız RAM'i 16 yapıp bakacağım bir de.

Evet haklısınız RAM'i 16 yapıp bakacağım bir de.
CsGo'da ram kullanımı fark etmeyecektir ama sadece 1 tane ram'iniz varsa 2Kanal yaparsanız işlemcinin hızını arttırır çünkü Ryzen işlemciler aslında iki işlemcinin birbirine yapışmış hali,Dual Channel ram yaparsanız fps artışı gösterecektir,CsGo da dahil buna

CS:GO'da RAM kullanımı fark etmeyecektir ama sadece 1 tane RAM'iniz varsa 2kanal yaparsanız işlemcinin hızını arttırır çünkü Ryzen işlemciler aslında iki işlemcinin birbirine yapışmış hali, Dual Channel RAM yaparsanız FPS artışı gösterecektir, CS:GO'da dahil buna.

Anladım teşekkür ederim bende çift kanaldan bahsediyordum 16 dediğimde. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı