Yeni 1650 Super Düşük Kullanım Sorunu

MetinDai

Hectopat
Daha fazla  
Dün akşam Vatan Bilgisayar'dan MSI 1650 SUPER AERO ITX OC model ekran kartını aldım, oyunları indirmek için tüm gece açık bıraktım PC'yi. Az önce Fortnite indi, oyuna girdim, arkada hiçbir şey çalışmıyor. Updateler vs. yapıldı fakat ekran kartı kullanımım %60'larda geziyor ve ani düşüşler yaşıyorum. Bir anda %10'a falan düşüyor. Bu da bana oyunda ufak donmalar olarak yansıyor. Ekran kartı yeni olduğu için mi böyle? Biraz kullanmam mı gerek yoksa bir problem mi var? Lütfen yardım edin.

CPU: R5 2600
RAM: 16 GB 2400MHz Ballistix
Anakart: ASUS PRIME B450M-K

Son düzenleme:
DDU ile Driver'ları temizleyip sonrasında en güncel Driver'ı indirip kurulum.

Hangi oyun mesela çünkü Fortnite'ı 12 saatte indirdim de 8mb/s internet.
Şu anda 60'lara çıktı düşük ayarlarda 60 - 70 arası GPU kullanımı.

Hocam oyundayken grafik ayarlarını ve oyun için kullanım değerlerinin fotografını atabilir misiniz?

DDU ile Driver'ları temizleyip sonrasında en güncel Driver'ı indirip kurulum.

Hocam oyundayken grafik ayarlarını ve oyun için kullanım değerlerinin fotografını atabilir misiniz?
En güncel sürücü yüklü zaten şu an ama silip indiricem tekrar ayarları ve değerleri atıyorum 1 dk
Resim koyamadım fakat düşük ayarlarda oynuyorum ve %70 ortalama Gpu kullanımı.
En güncel sürücü yüklü zaten şu an ama silip indiricem tekrar ayarları ve değerleri atıyorum 1 dk
Fortnite da kreatif de dümdüz adada hiç bir grafik yokken Gpu kullanımı %80 lerde

Son düzenleme:

Fortnite da kreatif de dümdüz adada hiç bir grafik yokken Gpu kullanımı %80 lerde
Dostum aynı kart var Bende'de aynı problem var. Özellikle dediğiniz gibi boş arazilerde artıyor kullanım grafik olan yerde kullanımı düşüyor kartımın. Sorun PUBG CS:GO gibi Oyunlar'da mevcut. Kusura bakma sorunu hortlatıyorum ama sonuçlanmamış galiba.
Benim konuya'da bir göz at çözebildiysen yardımcı olursan sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı