GTX 1650 Super düşük FPS

HasanEmre

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacaktı.
İnternette sistemime göre GTA 5 performans testleri izliyordum, performansını beğenirsem oyunu satın alacaktım. Performans testlerine göre en yüksekte 80-100 arası FPS alıyormuş, ben de iyi deyip oyunu satın alıp indirdim ancak oyuna girdiğimde en yüksekte 40 FPS alıyorum? Driverlarım güncel.

Sistem:

Intel i3-9100F 3.6GHz 6MB
Anakart BIOSTAR H310 MHP
INNO3D GTX 1650 Super 4 GB 128 Bit GDDR6
Crucial Ballistix 8 GB 3000 MHz RAM
Güç Kaynağı: Aigo GP 650W 80+ Bronz
Win 10 Standart
240 GB SSD ( oyun SSD'de yüklü )

Advanced graphics settings sekmesindeki ayarları kapatın, genelde testlerde bunları açmazlar ve bu ayarlar ciddi oranda FPS düşürür.
Ayrıca performans testlerindeki işlemci ve bellek miktarı, sizin bilgisayarınız ile eşdeğer mi?

Advanced Graphics settings sekmesindeki ayarları kapatın, genelde testlerde bunları açmazlar ve bu ayarlar ciddi oranda FPS düşürür.
Ayrıca performans testlerindeki işlemci ve bellek miktarı, sizin bilgisayarınız ile eşdeğer mi?
Şu an driver'ı kaldırıp tekrardan yüklüyorum kurulunca advanced settings'e göz gezdiricem. Performans testindeki eşit olması lazım ram bellek miktarını bilmiyorum ama, o farklı olabilir.
Hocam.

Advanced Graphics settings sekmesindeki ayarları kapatın, genelde testlerde bunları açmazlar ve bu ayarlar ciddi oranda FPS düşürür.

Hocam dediklerini yaptım bir nevi FPS düzeldi diyebiliriz ancak High grafiklerde araba kullanmaya başladığım an 80FPS, 50'lere düşüyor. Oyun ağırlaşıyor ve kasıyor gibi oluyor. ( Daha aksiyona girmeden ) videolarda Very High'da 70'den aşağıya çok nadir düştükleri oluyor 50'yi hiç görmüyolar. Ben daha düşük ayarlarda görüyorum. Ayrıca grafik ayarları High + MSAA 2X FXAA 16X olmasına rağmen aşağıdaki gibi gözüküyor, sanırım kenar yumuşatma sorunu var. Sanki düşük grafiklerde oynuyormuşum gibi gözüküyor. Büyük ihtimal benden kaynaklanıyor onun da bir çözümü var mı? O ayarlarda böyle bir görüntü olmaması gerekiyor diye düşünüyorum?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    1.007,8 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Şu an driver'ı kaldırıp tekrardan yüklüyorum kurulunca advanced settings'e göz gezdiricem. Performans testindeki eşit olması lazım ram bellek miktarını bilmiyorum ama, o farklı olabilir.
Hocam.

Hocam dediklerini yaptım bir nevi FPS düzeldi diyebiliriz ancak High grafiklerde araba kullanmaya başladığım an 80FPS, 50'lere düşüyor. Oyun ağırlaşıyor ve kasıyor gibi oluyor. ( Daha aksiyona girmeden ) videolarda Very High'da 70'den aşağıya çok nadir düştükleri oluyor 50'yi hiç görmüyolar. Ben daha düşük ayarlarda görüyorum. Ayrıca grafik ayarları High + MSAA 2X FXAA 16X olmasına rağmen aşağıdaki gibi gözüküyor, sanırım kenar yumuşatma sorunu var. Sanki düşük grafiklerde oynuyormuşum gibi gözüküyor. Büyük ihtimal benden kaynaklanıyor onun da bir çözümü var mı? O ayarlarda böyle bir görüntü olmaması gerekiyor diye düşünüyorum?
Aynı sorunu yaşıyorum, %90 RAM'den kaynaklı. Özellikle de araba sürerken ise kesin RAM kaynaklı. Araba sürerken RAM ve ekran kartı kullanımına göz gezdirin.
Ayrıca kenar yumuşatması konusunda, MSAA ve FXAA'yı aynı anda kullanmayın.

Geri
Yukarı