GTX 1650 SUPER Düşük GPU Kullanımı

ignore18

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Çok uzatmadan ekran görüntüsünü paylaşıp yorumlarınızı bekliyor olacağım. DOTA 2'de GPU kullanımı ultra ayarlarda 35-45 arası gidip geliyor. Bu da FPS'nin düşmesine yol açıyor diye düşünüyorum. Sizce bu tablo normal mi ?

Sistem özellikleri:
  • Intel Core i3 9100F 3.6GHz 1151P
  • BIOSTAR H310MHP 1151P
  • INNO3D GTX 1650 Super Twin X2 OC
  • Crucial Ballistix 8 GB 3200MHz DDR4 CL16
  • Crucial BX500 240GB 540/500MBs 2.5” SSD
Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir oyun olabilir. Örneğin en basitinden CS:GO ETS2.
CS-GO'da gayet iyi gibi duruyor hocam. DOTA'da niye böyle yapıyor anlamış değilim. Bir de yine DOTA'da oyunu durdurunca GPU kullanımı normale dönüyor sanki onu da anlayamadım ss bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız1231.jpg
    Adsız1231.jpg
    182,5 KB · Görüntüleme: 36
  • Adsız222222.jpg
    Adsız222222.jpg
    235,2 KB · Görüntüleme: 39
  • Adsız4540.jpg
    Adsız4540.jpg
    372,5 KB · Görüntüleme: 30
CS-GO'da gayet iyi gibi duruyor hocam. DOTA'da niye böyle yapıyor anlamış değilim. Bir de yine DOTA'da oyunu durdurunca GPU kullanımı normale dönüyor sanki onu da anlayamadım ss bırakıyorum.

En başından beri dediğim gibi. Dotadaki değerlerin oldukça normal ve olması gerektiği gibi. Ekran kartında bir sorunda yok onu da test etmiş olduk. Ve Dotada oyunu durdurunca olan kullanım ekran kartınla ilgili değildir oyun motoruyla ilgilidir büyük ihtimalle. Keyifli oyunlar dilerim :)

En başından beri dediğim gibi. Dotadaki değerlerin oldukça normal ve olması gerektiği gibi. Ekran kartında bir sorunda yok onu da test etmiş olduk. Ve Dotada oyunu durdurunca olan kullanım ekran kartınla ilgili değildir oyun motoruyla ilgilidir büyük ihtimalle. Keyifli oyunlar dilerim :)
Teşekkür ederim hocam. DOTA 2 test videolarındaki kullanım %60 civarı geziyor ama belki de çift slot RAM kaynaklıdır. Bu kadar fark yaratacağını hiç düşünmemiştim.

Geri
Yukarı