GTX 1650 SUPER Düşük GPU Kullanımı

ignore18

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Çok uzatmadan ekran görüntüsünü paylaşıp yorumlarınızı bekliyor olacağım. DOTA 2'de GPU kullanımı ultra ayarlarda 35-45 arası gidip geliyor. Bu da FPS'nin düşmesine yol açıyor diye düşünüyorum. Sizce bu tablo normal mi ?

Sistem özellikleri:
  • Intel Core i3 9100F 3.6GHz 1151P
  • BIOSTAR H310MHP 1151P
  • INNO3D GTX 1650 Super Twin X2 OC
  • Crucial Ballistix 8 GB 3200MHz DDR4 CL16
  • Crucial BX500 240GB 540/500MBs 2.5” SSD
Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Şu konuya bakmanızda tavsiye var, bir de attığım konudaki gibi sizde de yeni olmaya başlamış ise size de virüs bulaşmış olabilir.

Şu konuya bakmanızda tavsiye var, bir de attığım konudaki gibi sizde de yeni olmaya başlamış ise size de virüs bulaşmış olabilir.
Genel bi tarama yapıp tekrar denerim hocam ama sistemi aldığım günden beri böyle neredeyse..

DOTA 2 için normal olabilir. En yakın tarihli video olarak şu var. Kullanım %50 civarı. Diğer videoda da Ultra ayarlarda kullanım %50 civarı ama sizin FPS değerleri sürekli 60 civarındaysa bayağı düşük görünüyor. Bu sistemlerden farklı olarak sizin tek belleğiniz var. Videodaki sistemlerin ikisinde de 2x8 dual bellek var. Aradaki fark buradan mı kaynaklanıyor bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arkadaşlar merhaba. Çok uzatmadan ekran görüntüsünü paylaşıp yorumlarınızı bekliyor olacağım. DOTA 2'de GPU kullanımı ultra ayarlarda 35-45 arası gidip geliyor. Bu da FPS'nin düşmesine yol açıyor diye düşünüyorum. Sizce bu tablo normal mi ?

Sistem özellikleri:
  • Intel Core i3 9100F 3.6GHz 1151P
  • BIOSTAR H310MHP 1151P
  • INNO3D GTX 1650 Super Twin X2 OC
  • Crucial Ballistix 8 GB 3200MHz DDR4 CL16
  • Crucial BX500 240GB 540/500MBs 2.5” SSD
Eki Görüntüle 549259
Oyun CPU tabanlı bir oyun. Gördüğüm üzere zaten işlemcin kendini yüzde 90 civarı kullanıyor. Çok iyi bir işlemci olmadan bu oyunlarda ekran kartını yüzde 100 kullandırmak zaten mümkün değil.

Çok iyi bir işlemci de olsa o seviyedeki bir GPU %100 kullanılmaz. Daha yüksek FPS için 2x8 şekilde çift kanal bellek kullanmak gerekiyor. Dota'da etkisi büyük.

DOTA 2 için normal olabilir. En yakın tarihli video olarak şu var. Kullanım %50 civarı. Diğer videoda da Ultra ayarlarda kullanım %50 civarı ama sizin FPS değerleri sürekli 60 civarındaysa bayağı düşük görünüyor. Bu sistemlerden farklı olarak sizin tek belleğiniz var. Videodaki sistemlerin ikisinde de 2x8 dual bellek var. Aradaki fark buradan mı kaynaklanıyor bilmiyorum.

FPS 60-70 civarı geziyor. Çift kanal bellek yapsam düzelir mi bilemiyorum RAM'den kaynaklı bi darboğaz yok gibi görünüyor. Sanki bi tıkanıklık var da o kısıtlıyor gibi çözemedim bi türlü.
Oyun CPU tabanlı bir oyun. Gördüğüm üzere zaten işlemcin kendini yüzde 90 civarı kullanıyor. Çok iyi bir işlemci olmadan bu oyunlarda ekran kartını yüzde 100 kullandırmak zaten mümkün değil.
Yüzde 100 değil de en azından bi 50leri görmem gerekmez mi hocam? Bu oyunda bu FPS'ler biraz düşük gibi geliyor. Youtube'daki test videosunda ultrada yüzde 60ları görebiliyor.
Çok iyi bir işlemci de olsa o seviyedeki bir GPU %100 kullanılmaz. Daha yüksek FPS için 2x8 şekilde çift kanal bellek kullanmak gerekiyor. Dota'da etkisi büyük.

En azından combatlarda %30u aşabilir diye düşünüyorum ama sanki bir şey kartı darlıyor gibi veya ben öyle zannediyorum.
Gördüğüm kadarıyla oyun DirectX9 da çalışıyor. Bana doğalmış gibi geldi. Başka bir oyundaki değerleri atmanız mümkün mü?
Evet hocam DirectX9da çalışıyor. Şu anda PC'de sadece DOTA 2 yüklü. Hangi oyunda denememi önerirsiniz?

Son düzenleme:
BF1 hem işlemciye çok yükleniyor hem de fazla RAM kullanıyor. RAM'i 16 yapmadan o oyunda da stabil performans pek mümkün değil. Uygun fiyatlı olsun diye 8 GB RAM'li sistem satıyorlar hala daha. Hergün benzer başlıklar açılıyor sonrasında.

Yeni konular

Geri
Yukarı