GTX 1650 Super FPS düşüklüğü

favians

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, benim i3 10100F ve GTX1650 Super sistemim var. İlk aldığım zamanlar yani 2 3 hafta önce Valorant'ta 150'nin altına düşmezdi FPS'im fakat şu an 90 80'e kadar düşebiliyor duruma göre. Ben de CS:GO indirip denemek istedim ve 150-200 bandında bir FPS alıyorum YouTube videolarında ise 300 civarı FPS'ler alıyor insanlar sorun ne olabilir?

Tozlanma,Ekran kartının güncelliği,sıcaklık bunlardan biri olabilir.

1- Tozlanmayı kasayı açarak bakın.

2- Geforce Experience indirip sürüm güncelliğine bakın.

3- MSI Afterburner üzerinden sıcaklığa bakın.

Merhaba, benim i3 10100F ve GTX1650 Super sistemim var. İlk aldığım zamanlar yani 2 3 hafta önce Valorant'ta 150'nin altına düşmezdi FPS'im fakat şu an 90 80'e kadar düşebiliyor duruma göre. Ben de CS:GO indirip denemek istedim ve 150-200 bandında bir FPS alıyorum YouTube videolarında ise 300 civarı FPS'ler alıyor insanlar sorun ne olabilir?

Ekran kartını güncelle öyle geçebilir ve arkadaşın dediği gibi GeForce Experience indirip sürüm güncelmi diye bak.

Tozlanma yok şu anlık bakıyorum ona. Sürümüm güncel son sürümdeyim. Isılara bakıyorum ekran kartı zaten 40 dereceye bile çıkmıyor %15 kullanıyor oyundayken (bu da bir garip tabii) ama RAM'im Single Channel 8 GB. RAM Dual Channel 2x8 yapsam FPS ne kadar farkedebilir?

Tozlanma yok şu anlık bakıyorum ona. Sürümüm güncel son sürümdeyim. Isılara bakıyorum ekran kartı zaten 40 dereceye bile çıkmıyor %15 kullanıyor oyundayken (bu da bir garip tabii) ama RAM'im Single Channel 8 GB. RAM Dual Channel 2x8 yapsam FPS ne kadar farkedebilir?

FPS çok artmaz, zaten RAM ile alakalı olacağını sanmam. Ben de 8 GB RAM kullanıyordum gayet akıcı şekilde Valorant oynuyordum. Valorant ayarlarından FPS sabitlemediğinize eminsiniz değil mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunun RAM değil. Sorunsuz bir sistemde tek/çift kanal farkı ortalama 10 FPS oynatabilir. Tabii oyundan oyuna değişir bu durum. Yeri gelir 30 FPS bile artabilir. CS işlemci ağırlıklı bir oyun.

FPS çok artmaz, zaten RAM ile alakalı olacağını sanmam. Ben de 8 GB RAM kullanıyordum gayet akıcı şekilde Valorant oynuyordum. Valorant ayarlarından FPS sabitlemediğinize eminsiniz değil mi?

Evet sabit değil. İlk zamanlarda buy phase de ne yaparsam yapayım 210 190'larda dolaşan FPS şu an 150 160'larda dolaşıyor ve round içinde çok düşmeye başladı.
Sorunun RAM değil. Sorunsuz bir sistemde tek/çift kanal farkı ortalama 10 FPS oynatabilir. Tabii oyundan oyuna değişir bu durum. Yeri gelir 30 FPS bile artabilir. CS işlemci ağırlıklı bir oyun.

Sorun nerede olabilir peki?

Bir 8 gb ram daha eklersen valorant, cs gibi oyunlarda 40 fps bile artabilir. Benim Ryzen 3 3100, Gtx 1650 ( süper değil), 8x2 3000 mhz sistemim var. Cs GO da dust2 rekabetçide FPS yi 299 a sabitliyorum. Sabitlemesem 400 e kadar çıkabiliyor. 200-400 arası FPS alıyorum yani. Valorantta ise 150 200 230 arası FPS alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı