GTX 1650 Super Hogwarts Legacy çözünürlüğü değiştirilmiyor

İşletim sistemi
Windows 10

tekin_e

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
M2 SSD
Ekran kartı
GTX 1650 Super
İşlemci
R5 1600 AF
Merhaba. Monitörüm 4k olduğu için oyun doğrudan 2160p olarak ayarlandı ve değişmiyor. Onun bi altında "rendering resulotion" gibi bi bölüm var, orayı değiştirmeyi buldum ama üstteki "resulotion" bölümü değişmiyor. Yardımcı olur musunuz?

Masaüstünde sağ tıklayarak görüntü ayarlarından görüntüyü istediğiniz çözünürlüğe getirip oyunu çalıştırmayı deneyin.

Oyun içerisinde çözünürlük ve grafik ayarları bölümü birbirinden ayrı ekran görüntüsü atabilirseniz tarif edeyim sildim oyunu bitirdikten sonra.

Te
Masaüstünde sağ tıklayarak görüntü ayarlarından görüntüyü istediğiniz çözünürlüğe getirip oyunu çalıştırmayı deneyin.
Sağ olun, sorun çözüldü ancak kalıcı bir çözüm olmadı çünkü oyuna her girdiğimde pc'nin çözünürlük ayarını değiştirmem gerekecek. Olsun, bu haliyle de idare eder.

Oyun içerisinde çözünürlük ve grafik ayarları bölümü birbirinden ayrı ekran görüntüsü atabilirseniz tarif edeyim sildim oyunu bitirdikten sonra.
Az önce pc ayarını yine 2160p yaptım ve oyunu açtım. Görüntü bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-12-25 154755.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-25 154755.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Pencereli ekranda müdahale edilemeyebiliyor sanırım. Aynı sorun tam ekren yaptığınızda olmayacaktır büyük ihtimalle. Alt tab yaptıktan sonra pencerenin köşesinden tutup büyütmeyi deneyin. Büyüyecektir büyük ihtimalle Pencereli modda açtığınız için. Burada esas olarak sizin masaüstü çözünürlüğünüzü baz alarak siz ne kadar büyütürseniz o kadar boyutta oluyor.

Şimdi oyunu kapatıp açtım, bu sefer tam ekran açıldı. Çözünürlük de iyi görünüyor. Şimdilik halloldu gibi. Teşekkür ederim cümleten

Tam ekrandayken bazı oyunlarda Alt+Enter tıkladığınızda pencereliye dönüştürür, tekrar tıkladığınızda yine tam ekran yapar. Aklınızda bulunsun.

Geri
Yukarı