GTX 1650 Super i3 10100F Sistem PUBG'de Ani FPS Düşüşleri

İşletim sistemi
Windows 10

LawyerSam

Decapat
Daha fazla  
İyi geceler herkese, öncelikle sistemim;
i3 10100F.
GTX1650 Super.
8 GB 2666 MHz.
512 GB M.2 SSD.
650W Gold PSU.
144 Hz Philips monitör DP ile bağlı.
Bütün sistemim güncel BIOS ekran kartı işlemci.
Sıcaklık değerlerim; 3-4 saat PUBG sonunda işlemcim 68C ekran kartı 72C'yi geçmiyor, ayarlarım yüksek, keskinleştirme açık,
Yaşadığım sorun şu; diğer oyunlarda GTA V Online, CS, DotA, LoL vb. hiçbir problem yaşamadan oynuyorum sistem gerektiği gibi FPS veriyor ve ping değerlerim hep sabit, Ethernet ile bağlanıyorum, gerektiğinde Mac filtresi koyarak tek PC'ye yetki veriyorum. Ama PUBG de her şey normal devam ediyor GPU 96-96 kullanım, işlemci 65-70'lerde ama atlarken bile başka bir oyuncu ile karşılaşınca çatışırken vb durumlarda sol üstten de kontrol ediyorum pingim 150-160'lara çıkıyor ve FPS'im 1'e düşüyor tabii ki bu oyunda ölmeme veyahut saçma sapan hareketlere sebep oluyor. Genellikle rakiple karşılaşınca oluyor bu durum GPU yüzde 15'lere düşüyor, öncesindeki ping yükselmesiyle birlikte, ve oyun takılıyor. Nasıl bir çözüm bulabilirim bilmiyorum, yaşayan varsa tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim. Çok can sıkıcı olmaya başladı çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi geceler herkese, öncelikle sistemim;
i3 10100F.
GTX1650 Super.
8 GB 2666 MHz.
512 GB M.2 SSD.
650W Gold PSU.
144 Hz Philips monitör DP ile bağlı.
Bütün sistemim güncel BIOS ekran kartı işlemci.
Sıcaklık değerlerim; 3-4 saat PUBG sonunda işlemcim 68C ekran kartı 72C'yi geçmiyor, ayarlarım yüksek, keskinleştirme açık,
Yaşadığım sorun şu; diğer oyunlarda GTA V Online, CS, DotA, LoL vb. hiçbir problem yaşamadan oynuyorum sistem gerektiği gibi FPS veriyor ve ping değerlerim hep sabit, Ethernet ile bağlanıyorum, gerektiğinde Mac filtresi koyarak tek PC'ye yetki veriyorum. Ama PUBG de her şey normal devam ediyor GPU 96-96 kullanım, işlemci 65-70'lerde ama atlarken bile başka bir oyuncu ile karşılaşınca çatışırken vb durumlarda sol üstten de kontrol ediyorum pingim 150-160'lara çıkıyor ve FPS'im 1'e düşüyor tabii ki bu oyunda ölmeme veyahut saçma sapan hareketlere sebep oluyor. Genellikle rakiple karşılaşınca oluyor bu durum GPU yüzde 15'lere düşüyor, öncesindeki ping yükselmesiyle birlikte, ve oyun takılıyor. Nasıl bir çözüm bulabilirim bilmiyorum, yaşayan varsa tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim. Çok can sıkıcı olmaya başladı çünkü.
Bu sistemi ne kadar bütçe ile topladın

Artı -1 Eksi
Bu sistemi ne kadar bütçe ile topladın
Öncelikle gecikme için özür dilerim, bilinçsiz kullanım sonucu yetkilerim kısıtlandı bi süre.
Özetle tüm sistem monitör dahil ek olarak SteelSeries Arctic 3 , Rival 3 ile birlikte 5800 küsürlere mal oldu. Diğer arkadaşlar tek tek alıntı yapamadım ama şöyle diyeyim çok düşüğe çektiğimde de ayarlar aynı problemle karşılaştım, aynı marka ve model aynı frekans değerlerine sahip Ram’i yarın veya öbür gün alacağım , çözüm olursa buradan paylaşırım. Sistemin ilk ayında bu problemin olmaması ve yeni yeni baş göstermesi soru işareti sadece. Teşekkürler.

Geri
Yukarı