GTX 1650 Super İ5 9400F darboğaz

Tokiler

Decipat
Makaleler
1
Arkadaşlar ben Rainbow Six Siege'de ayar yükselttikçe FPS artıyor. Eskiden 100 FPS alırken ayarı yukarı çekince 110-120 FPS almaya başladım. Acaba sistemde darboğaz mı var?

Gigabyte GTX 1650 Super.
Core i5 9400F.
8 GB HyperX RAM.
Gigabyte H310M h2.0 anakart.
1 TB harddisk.

Arkadaşlar ben Rainbow Six Siege'de ayar yükselttikçe FPS artıyor. Eskiden 100 FPS alırken ayarı yukarı çekince 110-120 FPS almaya başladım. Acaba sistemde darboğaz mı var?

Gigabyte GTX 1650 Super.
Core i5 9400F.
8 GB HyperX RAM.
Gigabyte H310M h2.0 anakart.
1 TB harddisk.
Hocam ayarları düşürürsen ekran kartı kullanımı azalır. bu darboğaz değildir. ayarları yüksek tutarsan ekran kartın eşşek gibi çalışır. budur durum darboğaz felan yoktur.

MSİ afterburner ile mi?
Evet. Ama dediğim gibi darboğaz göreceğimizi sanmıyorum. Ekran kartına biraz daha yük bindiriyorsunuz. Şöyle bir örnek vereyim. Oyunda ayarlarınızı kısarsanız oyuna göre işlemciye biraz daha yük biner ama ayarları yükseltirseniz ekran kartına yük bineceği için FPS artar ve işlemci kullanımı biraz daha düşüyor diye biliyorum.

Evet. Ama dediğim gibi darboğaz göreceğimizi sanmıyorum. Ekran kartına biraz daha yük bindiriyorsunuz. Şöyle bir örnek vereyim. Oyunda ayarlarınızı kısarsanız oyuna göre işlemciye biraz daha yük biner ama ayarları yükseltirseniz ekran kartına yük bineceği için FPS artar ve işlemci kullanımı biraz daha düşüyor diye biliyorum.

O zaman gerek yok. Zaten bu sistemin darboğaz oluşturmayacağını biliyordum ancak tereddütte kaldım.

Geri
Yukarı