GTX 1650 Super Mavi Ekran Hatası

İşletim sistemi
Windows 10

byeCasper

Centipat
RAM
XPG D300 2x8GB RAM DDR4 3000MHz
SSD veya HDD modeli
ADATA Swordfish M.2 2280 PCle Gen3x4 500GB SSD
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1650 Super
Anakart
ASUS Prime B450M-K
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500X 6-Core Processor
Birkaç saat önce kural ihlalinden dolayı silinmişti. Hatayı düzeltip yeniden attım.

Arkadaşım geçen sene bir bilgisayar aldı. O aldıktan yaklaşık 1 ay sonra mavi ekran hataları almaya başladı. 1 yıl süreçte onunda benim de aklıma gelmedi açıkçası forumdan bilgi almak. Technopat YouTube kanalında dün gördüğüm mavi ekran analizi videosundan sonra buraya yazmayı düşündüm.

Minidump: Minidump-20220121T105528Z-001 (1).zip

Son düzenleyen: Moderatör:
RAV antivirüs, Razer Cortex ve Discord kaynaklı duruyor. 1 tanesi de ses sürücüsü hakkında, belki güncellemeyi deneyebilir. Kalanları kaldırıp test etmesi daha iyi olur. Discord'u temiz ve tamamen kaldırıp, güncel stabil sürümü tekrar kurması sorun yaratmaz sanırım. @KojiroHyuga04'ın daha detaylı ve doğru bir analiz yapmasını bekleyelim, yanlışım varsa kusura bakmayın.

Hocam ben ses sürücüsü ile alakalı bir hata görmedim.
Razer Cortex ile alakalı bir durum var, bu doğru. Kaldırılması şimdilik iyi olur.

BattlEye kullanan bir oyun var sistemde. Motoru yeniden kaldırıp yükleyebilirsiniz, ama hata sebebi değil.

Ralink Wi-Fi sürücüsü güncellenmeli.

KERNEL_MODE_HEAP_CORRUPTION hatası var. Bu beni şüphelendirdi.
RAM testi yapmamıza dair bir gereklilik söz konusu.

MemTest rehberini vereceğim.
XMP kapatarak test yapın.
Eğer sağlamsa diske odaklanırız.

@tristessehivernale hocam sorun değil ya, yanlışın bile olsa illaki yardımcı olurum.

Hocam ben ses sürücüsü ile alakalı bir hata görmedim.
Razer Cortex ile alakalı bir durum var, bu doğru. Kaldırılması şimdilik iyi olur.

BattlEye kullanan bir oyun var sistemde. Motoru yeniden kaldırıp yükleyebilirsiniz, ama hata sebebi değil.

Ralink Wi-Fi sürücüsü güncellenmeli.

KERNEL_MODE_HEAP_CORRUPTION hatası var. Bu beni şüphelendirdi.
RAM testi yapmamıza dair bir gereklilik söz konusu.

Memtest rehberini vereceğim.
XMP kapatarak test yapın.
Eğer sağlamsa diske odaklanırız.

@tristessehivernale hocam sorun değil ya, yanlışın bile olsa illaki yardımcı olurum.

Hocam Razer Cortex'i kaldırdım.

Ralink sürücüsünü aygıt yöneticisinden güncellemeye çalıştım ama güncel gözüküyor.

XMP autodaydı ellemedim.

Memtest'te ise şöyle bir hatayla karşılaştım:

0b1e4549-8052-443c-8bc5-e3ebf9e281c1.jpg

Geri
Yukarı