GTX 1650 Super oyunlarda en az 83 derece oluyor

Yasuo mainim

Hectopat
Daha fazla  
Hemen hemen tüm 3A oyunlarda en az 83 derece oluyor Elden Ring Dying Light 2 GTA 5 falan filan bazen 60 FPS sınır koyup ayarları Med'e çekiyorum anca öyle 70'lerde seyrediyor bu duruma nasıl çözüm bulabilirim.
Sistem özellikleri.
Gigabyte GTX 1650 Super.
Dark Diamond Pro 4x12cm (mesh mi değil mi bilmiyorum onu plastik cam)

Son düzenleyen: Moderatör:
Havaların normal üstünde sıcak olması bunun en büyük etkenlerinden biri olabilir. Lakin bende de GTX 1650 var ve önceden 80 dereceleri çok rahat görüyordu. Tozlarını temizleyip kaliteli bir termal macun sürdükten sonra maksimum 70 dereceyi görüyor. GPU'nuza bakım yapın.

Hemen hemen tüm 3A oyunlarda en az 83 derece oluyor Elden Ring Dying Light 2 GTA 5 falan filan bazen 60 FPS sınır koyup ayarları Med'e çekiyorum anca öyle 70'lerde seyrediyor bu duruma nasıl çözüm bulabilirim.
Sistem özellikleri.
Gigabyte GTX 1650 Super.
Kasaya elinizi koyun oyuna girin 10-15 dakika oynayın bakın bakalım kasa çok mu sıcak? Eğer sıcaksa muhtemelen kasa hava almıyor bu da demek oluyor ki sizin yeni fanlar almanız gerekiyor veya veya kasaya bir toz temizleme işlemi yapmanız anlamına geliyor. Ayrıca herşeyden önce kasanın yan camı varsa onu çıkarın kasayı açık kullanın bakın bakalım derecelerde değişme var mı? Hemen cevap vermeyin bir 10-15 dakika civarı oynayın sonra rapor tutun. Toz temizleme işlemini kasa fanlarına yapsanız iyi olur birde öndeki cam mı plastik mi anlayamadığım şeyi kapağı çıkarın fanlar güzelce hava alsın içeri.

Sistem özellikleri.
Gigabyte GTX 1650 Super.
Bende de aynı ekran kartı var ben undervolt yaptım. Tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı