Galax GTX 1660 Super 83 derece oluyor

mucahitoguzz

Picopat
Daha fazla  
Merhaba.
Ryzen 3 3100, Galax 1660S, B450 S2H anakart, 16 GB RAM,
Kullandığım kasa da bu. Dark Raider 500W 3x12cm FRGB Fanlı, Tempered Glass Cam Panel, USB 3.0 Bilgisayar Kasası (DKCHRAIDERP500) - Kasa - PC Bileşenleri | Teknobiyotik
Kışın başlarında almıştım bilgisayarı 65 dereceyi geçmedi hiçbir oyunda. Fakat şu sıralar yükte 83'ü görüp oyundan attığı bile oluyor. Yük altında değilken 45 derece civarlarında. Fan ayarları otomatikte. Buna ne yapabilirim? Pek anlamıyorum programlardan donanımlardan falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın hava akışı pek sağlıklı değil gibi. Hangi oyunlarda 83 derece oluyor ?
Ya kısacası ekran kartını full kullanan bütün oyunlarda oluyor.
Isı değerleri normal. Kasa kapağını açmayı ve fan hızını otomatikten alıp 70'e falan çıkarmayı deneyebilirsin.
Kasa kapağını açıp denedim değişmiyor hiç. Fan hızı 70 dereceyi geçince yüzde 80 le çalışıyor zaten. Yüzde yüzle kullanmanın ne gibi zararı olur ekran kartı fanının ? Çünkü öyle yapınca resmen bağırıyor ekran kartı kurtarın beni diye :D

Yazın bende olan RX 5700 XT de çok ısınıyor. Yazın mümkünse çok yük binen oyunları oynamanı tavsiye etmem. Eğer oynayacaksan mümkünse kenar yumuşatmayı kapat. Sıcaklık değerlerinde 3-5 derece düşüşolacaktır.

Macun yenileme zamanı gelmiş olabilir. Evet daha yeni almışsınız ama bir deneyin bence. Benim de ekran kartı böyle çok ısınıyordu. Kalitesiz bilgisayarcılarda bulunan bir macun ile 20 derecelik net düşüş yaşadım. Yine de çok panik yapmayın. Çünkü havalar cidden çok sıcak. Ve dediğinize göre tam yükteki sıcaklıklar bunlar.

Macun yenileme zamanı gelmiş olabilir. Evet daha yeni almışsınız ama bir deneyin bence. Benim de ekran kartı böyle çok ısınıyordu. Kalitesiz bilgisayarcılarda bulunan bir macun ile 20 derecelik net düşüş yaşadım. Yine de çok panik yapmayın. Çünkü havalar cidden çok sıcak. Ve dediğinize göre tam yükteki sıcaklıklar bunlar.
Garantiden çıkar mevzusundan dolayı dokunamıyorum bile :D

Geri
Yukarı