GTX 1650 SUPER ve R3 3100 Darboğaz Yapıyor

Swarthy03

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, böyle bir şey imkansız değil mi sizce de gerçekten ya?

Sistem:
*Palit GP GTX 1650 Super.
*AMD Ryzen 3 3100.
*8GB 3000MHz RAM.
*Biostar B450M.
*240GB Kioxia SSD.
*500GB HDD (Windows HDD'ye kurulu çünkü SSD'yi sonradan aldım)
*650W 80+Bronze PSU (markasını bilmiyorum)

Dosya Ekleri

• DARBOĞAZ 2.png
    DARBOĞAZ 2.png
    107,2 KB · Görüntüleme: 159
  • DARBOĞAZ.png
    DARBOĞAZ.png
    3 MB · Görüntüleme: 157
  • FPS DROP2.png
    FPS DROP2.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 140
  • 2021-02-19 (55).png
    2021-02-19 (55).png
    184,5 KB · Görüntüleme: 127
  • FPS DROP.png
    FPS DROP.png
    63,6 KB · Görüntüleme: 134
Siz bu değerlerde oyunda sıkıntı yaşıyor musunuz, herhangi performans düşüklüğü vesaire? Ayrıca sen ne bekliyorsun işlemci yüzde 10-20 felan mı kullanılacak oyunda? Yüzde 70-80 vesaire görmüşsün gayet normal oyun içi. Buna darboğaz demen için işlemci yüzde 90-100 kullanım görecek buna rağmen GPU çok az olacak ve oyunda takılma yaşayacaksın. Zira attığın fotoğraflarda böyle bir şey yok.

Siz bu değerlerde oyunda sıkıntı yaşıyor musunuz, herhangi performans düşüklüğü vesaire? Ayrıca sen ne bekliyorsun işlemci yüzde 10-20 felan mı kullanılacak oyunda? Yüzde 70-80 vesaire görmüşsün gayet normal oyun içi. Buna darboğaz demen için işlemci yüzde 90-100 kullanım görecek buna rağmen GPU çok az olacak ve oyunda takılma yaşayacaksın. Zira attığın fotoğraflarda böyle bir şey yok.
Aynen öyle bi şey yok meselaaa %95 e %95 Witcher 3 gibi ya da 3fps WD2 gibi, siz buralarda sorun görmüyorsunuz galiba

Siz bu değerlerde oyunda sıkıntı yaşıyor musunuz, herhangi performans düşüklüğü vesaire? Ayrıca sen ne bekliyorsun işlemci yüzde 10-20 falan mı kullanılacak oyunda? Yüzde 70-80 vesaire görmüşsün gayet normal oyun içi. Buna darboğaz demen için işlemci yüzde 90-100 kullanım görecek buna rağmen GPU çok az olacak ve oyunda takılma yaşayacaksın. Zira attığın fotoğraflarda böyle bir şey yok.

GPU'nun %69 kullanılması gayet normal değil mi?

SSD bencmark'i yaptınız mı? Hızı nedir yani? Bir de her oyunda böyle mi oluyor? Bilgisayar boştayken işlemci ve ekran kartı yüzde 1-2 kullanım olması gerekiyor sizde nasıl? Bir de bu sorun hep mi vardı yoksa bir anda mı başladı?

SSD bencmark'i yaptınız mı? Hızı nedir yani? Bir de her oyunda böyle mi oluyor? Bilgisayar boştayken işlemci ve ekran kartı yüzde 1-2 kullanım olması gerekiyor sizde nasıl? Bir de bu sorun hep mi vardı yoksa bir anda mı başladı?
Sorun hep vardı, SSD'yi yeni aldım 555mb okuma/540mb yazma, Bilgisayar şu an boşta ve GPU %1 işlemci %4

Aynen öyle bi şey yok meselaaa %95 e %95 Witcher 3 gibi ya da 3fps WD2 gibi, siz buralarda sorun görmüyorsunuz galiba
Önce git yazdığım cevabı oku yukarıda, cins cins cevaplar veriyorsun. Yukarıda bu durumu açıkladım zahmet edip oku. Kullandığın kart da alt tarafı 1650 super, senin beklediğin rtx 3090 performansı sanırım öyle laflar ediyorsun ki. Her neyse sana sorununun çözümünde başarılar diliyorum umarım bulursun aradığın cevabı.

Geri
Yukarı