GTX 1650 Super ve Ryzen 5 1600 Sistemde FPS Düşmesi

CübbeliPikachu

Hectopat
Bilgisayarımı 1 hafta önce aldım fakat CS:GO'ya girdiğimde 15-20 dakika sonra ses ve görüntü droplanıyor. Mesela AWP sıktığında AWP sesi dona dona 3 saniyede geliyor ve saniyede 1-2 drop yiyorum. Farklı oyunlarda bu sorunu yaşamıyorum. Sebep olarak Driver pack solutionun yanlış Driver indirmiş olabileceğini düşündüm. İndirmeden önce öyle bir sorunum yoktu. Yardım edebilirseniz mutlu olurum.

AMD Ryzen 5 1600.
BIOSTAR B450MH 3200MHz (OC)
INNO3D GeForce GTX 1650 Super.
Crucial Ballistix 8 GB 3200 MHz DDR4 CL16.
BIOSTAR S120L 480GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
ddu indiriyorum indirdikten sonra driver ların hepsini kendimmi kurucam ?
DDU ile ekran kartı driverini kalıntısız şekilde kaldıracaksınız, sonrasında manuel olarak kendiniz kuracaksınız. Sorununuz ekran kartı sürücüsü ile ilgili oladabilir, olmayadabilir. Bu tür programlar çoğu sürücüyü bozuyor. Problemi sadece CS'de yaşadığınızı belirtmişsiniz, oyun ile alakalı bir problem de olabilir.

yok ozaman sadece cs deydi şuan hepsinde yaşıyorum
yani ddu ile sadece ekran kartı driverinimi silicem
Evet, sadece ekran kartı driverini sileceksiniz. Bu rehberden faydalanabilirsiniz.

En güncel Chipset'i yükle. Buradan indirebilirsin.
Evet, sadece ekran kartı driverini sileceksiniz. Bu rehberden faydalanabilirsiniz.
DPS'yi önermiyoruz, manuel sitelerinden kurulum yapın.
Sorunun kaynağını sanırım buldum bir hdmi vga dönüştürücüsü kullanıyorum nvidia denetim masasından dijital ses ayarına geldiğim zaman HDMI sekmesinde monitörüm seçiliyken sesi kapattım ve sorunu 3-4 gün yaşamadım fakat şuan her pc yi açtığımda otomatik olarak monitörüm seçili geliyor değiştirsemde 20-25 dk ya yine drop yemeye başlıyorum
Yani o ayarı deafult olarak sesi kapat yapmam gerektiğini düşündüm onunda nasıl yapılabileceğini size soruyorum :D

Geri
Yukarı