Ryzen 5 2600 GTX 1650 Super Sistem Oyunlarda FPS düşmesi

YasinÇ.

Decapat
2 Ay önce bir sistem aldım. CS:GO'da 130-400 arası FPS değerleri alıyorum R6'da pek 200 FPS düşmüyor falan ama Point Blank ve GTA V FPS düşmesi yaşamaktayım. GTA V'de story modda çok olmaması ile beraber Online modda 75 FPS sabitli olduğu için 60 FPS değerlerinde seyrediyor. Ama Point Blank denen lanet oyun bıraktırma noktasına getirdi. İlk aldığımda stabil 75 FPS oynatırken şimdi 70 düşse FPS sanki 30 gibi oluyor acaba sorun oyunlarda mı yoksa sistemde mi sistemim aşağıda belirtiyorum.

-GTX 1650 Super.
-Ryzen 5 2600.
-MSI B450M'a Pro Max.
-16 GB 3000 MHz RAM.
-75 HZ monitör.
-Adata SU630 SSD 480 GB.

Aslında sadece okuma yazma ve sıcaklığa göre infaz yapamayız. Sorunları şöyle yazıyor:

• Okuma ve yazma hızı düşüklüğü.
  • Ani takılma ve donma sorunları.
  • Yüksek sıcaklıklarda çalışma.
  • Firmware yüklerken sorun çıkarması.
  • Sistem kilitlenmleri ve siyah ekran sorunlarına sebep olması.
  • BIOS menüsünde bazen gözükmemesi.
Kaynak: Sorunlu olduğu bilinen SSD modelleri - Technopat Sosyal

Bunla ilgili 2 şey sormak istoyprum 1. BIOS'dan SSD'yi nasıl görebilirim 2.Firmware nedir?

Ayrıca System'inde arada diskin tamamını yedeğini fark ettim.

Dosya Ekleri

• Adsız1.png
    Adsız1.png
    38,7 KB · Görüntüleme: 24
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    20,4 KB · Görüntüleme: 26
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    34,5 KB · Görüntüleme: 30
SSD'niz fazla ısınıyor, ondan dolayı olabilir. Oyun içinde kaç derece olduğuna bakın.

System'in tüm diski kullanması olayı Windows ile alakalı sanırsam. SSD'yi iade etme şansınız varsa iade edin ve kaliteli SSD alın.

GTA V'de test ettim fakat sıcaklık en fazla 40 oldu acaba oyunlarla alakalı olabilir mi çünkü Point Blank 2008 yılında çıkmış bir oyun GTA V'de açık dünya olduğu için olabilir mi acaba? Çünkü CS:GO Valorant R6 gibi oyunlarda sorun yaşamıyorum.

Sistemi aldığınızdan beri mi FPS sorunu yaşıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı