GTX 1650 Super vs RX580 hangisi alınmalı?

atanamayanlar

Centipat
Yer
Gotham
İyi bayramlar millet. Arkadaşım PC toplamak istiyor kart olarak ikisi arasında kalmış bana kalsa NVIDIA fanboy olarak 1650 derim ama sizlerinde görüşünü almak isteriz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Benim gördüğüm bazı oyunlarda RX580 önde bazılarında 1650S. Süre uzun olabilir, lakin bu kartlar uzun ömürlü kartlar. Üstelik bu TDP işin içine girince sıcaklık da akla geliyor ve RX580 iyice batıyor. Sonradan fan almaktansa baştan 1650S alırım daha iyi.

Birazda şans işi sanki hocam gidip miningli kart alırsa olacağı odur yani suçluyor muyum hayır ama ben GTX 770'den RX 570'e geçtim şu an tüm testleri yaptım evet sesli çalışıyor ama coilwhine problemi yok fanlar yüksek devirde çalışıyor derecelerde aşırı normal maksimum 68 derece gördüm en zorlu testte 700 TL'ye GTX 770 satıp 800 TL'ye Gigabyte RX 570 Aorus 4 GB aldım i7 3770 ile çatır çatır oynuyorum istediğim oyunu.
Dostum öncelikle Nvidia fanboyu değilim, tüm RX ve XT modellerini kullanma fırsatı buldum. Birini denedim, hadi bu sorunludur diğer modelini deneyeyim dedim ve en son 1660Super aldım. Ne bir ısınma, ne bir ses, ne gereksiz voltaj tüketimi ne de saçma sapan güncellemeler yok. Ayrıca şuan sorun yaşamıyor olman yaşamayacağın anlamına gelmiyor, o hızda dönen fanlar ve o voltaj tüketimi kısa vadede bir sorun yaratmasa da uzun vadede anlayacaksın. Forumda açılan konulara da bakarsan, yarısı RX ekran kartı sorunu konusu yarısı da gta5 konusu.

Yeni konular

Geri
Yukarı