GTX 1650 Ti ekran siyah oluyor

Red_CE

Decapat
Merhaba. Laptopta 2 ekran kartı var (GTX 1650 Ti ve HD Graphics 4000). Denetim Masası'ndan PC'yi tamamen GTX 1650 Ti'ye geçirmiştim. Sonrasında dizi izlerken (tarayıcıdan) ekranım göz açıp kapayana kadar bir süreliğine simsiyah oluyordu. Başta rahatsız etmedi ama sık sık tekrarlayınca can sıkıcı oldu. Sonra PC'yi iki ekran kartı arasında otomatik seçecek şekilde tekrar ayarladım. Tarayıcıda HD Graphics kullanmaya başladı ve sorun ortadan kalktı. 2. olarak ailemde öğretmen var Zoom'u öğretirken yayın açtım ekrana kalemle şekil çizmek için sol tık a tıkladım. 2 3 saniyeliğine ekran simsiyah karardı ve tekrar geldiğinde ekranımda 3x3 Cm'lik bembeyaz bomboş bir alanla karşılaştım ve doğal bir şekilde korktum PC'ye ne oluyor diye. Sonra fark ettim ki tekrar GTX 1650 Ti deymiş HD Graphics'e geçirdim. Driverlarımı güncel tutmama rağmen bu sorunla karşılaştım oyunlarda almam gereken FPS değerlerini alıyorum genellikle.

Mümkünse grafik ayarlarını varsayılan ayarlara sıfırlayın bir önce isterseniz. PC'yi otomatiğe ayarlamanıza rağmen Zoom neden 1650ti'ı kullanma gereksinimi duyuyorki anlamadım. Driverları güncel tutmanız sorunsuz olacağı anlamına gelmez belki son güncellemede sorun olabilir eksi driverları deneyebilirsiniz.

Mümkünse grafik ayarlarını varsayılan ayarlara sıfırlayın bir önce isterseniz. PC'yi otomatiğe ayarlamanıza rağmen Zoom neden 1650 Ti'ı kullanma gereksinimi duyuyor ki anlamadım. Driverları güncel tutmanız sorunsuz olacağı anlamına gelmez belki son güncellemede sorun olabilir eksi driverları deneyebilirsiniz.

GeForce Experience da 466.47 sürümü en son sürüm olarak görünüyor. NVIDIA'nın kendi internet sitesinde (yanlış hatırlamıyorsam) 466.27 sürümü vardı. 466.27'yi yüklemeye çalışmıştım ancak hata verdi.
Screenshot_2.png

Yeni konular

Geri
Yukarı