Çözüldü GTX 1650 Ti i5 10300H sistemde Steam PUBG ranklı maçta FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ftftc_

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar PUBG ranklı maçın ortalarında FPS çok düşüyor ve drop giriyor.
Sistem.
GTX 1650 Ti.
i5 10300H.
16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
*Sorunu çözebildin mi kanka ben de aynı sorundan muzdaribim ekran kartını her seferinde güncel tutuyorum ama sorun hep devam ediyor. Yardım edersen sevinirim
Grafik ayarlarını yükselt.
Sorun düşük ekran kartı kullanımı.
Düşük ayarlarda yüksek fps ile oynamanın yolu yok mu? Bi de ayarlar yüksek olsa da rankedda çok adamın olduğu yerde kasıyor? Sadece abra a7 v12.2 lerde oluyo galiba. Başka monster kullanan arkadaşlarımınki gayet normal
Alakası yok hocam. Grafikleri düşük tuttuğunuz zaman işlemciye daha çok yük biniyor. Grafikleri arttırarak yükü işlemcinizden alıp ekran kartınıza yüklemelisiniz.

Alakası yok hocam. Grafikleri düşük tuttuğunuz zaman işlemciye daha çok yük biniyor. Grafikleri arttırarak yükü işlemcinizden alıp ekran kartınıza yüklemelisiniz.
Dediğin doğru ama ayarlar çok düşükte iken işlemci %50-60 ı geçmiyor bile ama nedense kalabalık mekanlarda ekran kartı kullanımı çok fazla düşüyor. Her laptopta olmuyor bu. Başka sorun var diye düşünüyorum.

Dediğin doğru ama ayarlar çok düşükte iken işlemci %50-60 ı geçmiyor bile ama nedense kalabalık mekanlarda ekran kartı kullanımı çok fazla düşüyor. Her laptopta olmuyor bu. Başka sorun var diye düşünüyorum.
İşlemci %50 %60 geçmiyor ama işlemciye çok yük bindiği için stabil olmuyor akıcılık.
Aynı sorunu yaşadığım için çözüm yolu bu ya da daha iyi bir işlemci. Onun dışında 2x8 RAM olması da etkiliyor

İşlemci %50 %60 geçmiyor ama işlemciye çok yük bindiği için stabil olmuyor akıcılık.
Aynı sorunu yaşadığım için çözüm yolu bu ya da daha iyi bir işlemci. Onun dışında 2x8 RAM olması da etkiliyor
Benim de 2x8 Benim anlamadığım işlemciye o kadar yük biniyorsa %100 ünü kullanmaya çalışır ve her yerde kasma olur. Adam olmadığı zaman en düşük ayarlarda 100 120 fps arası alıyorum. Etraf kalabalıklaşınca işlemci kullanımı hala normal ama ekran kartı kullanımı yarı yarıya düştüğü için fps 30 40 lara düşüyor. Farklı bi sorun var ama ne

Benim de 2x8 benim anlamadığım işlemciye o kadar yük biniyorsa %100'ünü kullanmaya çalışır ve her yerde kasma olur. Adam olmadığı zaman en düşük ayarlarda 100 120 FPS arası alıyorum. Etraf kalabalıklaşınca işlemci kullanımı hala normal ama ekran kartı kullanımı yarı yarıya düştüğü için FPS 30 40'lara düşüyor. Farklı bir sorun var ama ne.

Maalesef öyle olmuyor. Oyunlar tek çekirdek performansına göre performans veriyor. İşlemcinin %100 kullanabilmesi için render programları gerek. Yani tüm çekirdeklerin eşit düzeyde yüksek kullanılması gerek. Oyunlarda bu durum söz konusu değil. Sorun işlemciye çok yük binmesi maalesef 2 ay araştırdım sonuç bu. Siz daha farklı bir çözüme ulaşırsanız lütfen beni de bilgilendirin.

Son düzenleme:
Malesef öyle olmuyor. Oyunlar tek çerkirdek performansına göre performans veriyor. İşlemcinin %100 kullanabilmesi için render programları gerek. Yani tüm çekirdeklerin eşit düzeyde yüksek kullanılması gerek. Oyunlarda bu durum söz konusu değil. Sorun işlemciye çok yük binmesi malesef 2 ay araştırdım sonuç bu. Siz daha farklı bir çözüme ulaşırsanız lütfen beni de bilgilendirin.
Demek istediğiniz çekirdeklerden birine diğerlerinden daha fazla yük mü biniyor

Evet , yani sizin dediğiniz gibi işlemci %50 kullanılsa bile yetmediği durumlar olur. %100 kullanılması için tüm çekirdeklerin yüksek kullanılması gerek.
İlginçmiş bazı darboğaz yaşayan insanlarda işlemci 100 de 100 kullanılıp ekran kartı 100 de 60 70 kullanıyor bunun sonucu fps drop oluyor. Yani oyunlarda da 100ünü kullanabiliyor.

Geri
Yukarı