GTX 1650 Ti i7 10750H sistem yüksek grafikli oyunlarda sistem donuyor

Daha fazla  
Mesela GTA 5 The Forest gibi yüksek grafik gerektiren oyunları 5-10 dakika oynadıktan sonra FPS yerlerde sürünüyor 3-4 FPS'e düşüyor masaüstüne dönüyorum kasarak dönüyor yani laptop donuyor bu neden oluyor? Darboğaz yok.
  • 16 GB RAM.
  • GTX 1650 Ti.
  • i7 10750H.
  • SSD
  • HDD
Termal macun yeni fanın tozları alınmış.

Mesela GTA 5 The Forest gibi yüksek grafik gerektiren oyunları 5-10 dakika oynadıktan sonra FPS yerlerde sürünüyor 3-4 FPS'e düşüyor masaüstüne dönüyorum kasarak dönüyor yani laptop donuyor bu neden oluyor? Darboğaz yok.
  • 16 GB RAM.
  • GTX 1650 Ti.
  • i7 10750H.
  • SSD
  • HDD
Termal macun yeni fanın tozları alınmış.

Oyuna girince MSI Afterburner ile sonuçları SS alıp atar mısınız?

Hocam, aynı sorun bende de vardı. Ben laptop kullanıyorum, denetim masasında güç denetimini düzelt. Hepsini performansa çek, grafiği komple performansa çek. Intel'i de çek, onu kullanmıyor olsa bile öyle dene. Gir GTA'ya ayarlar kökle, Full grafik yap dene. Ben bu sorunu kendi laptopumda böyle çözdüm belki sende de işe yarar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isıdan dolayı. Arkadaşımda o özelliklere sahip laptopu var Age of Empires II: De oynunda sıcaklıklar 80 dereceyi geçiyordu. Yeni olmasına rağmen böyleydi. Belki sende sıcaklık sorunu olduğundan kendisini kısıyordur.

Laptoplarda ısı 90 100 dereceye kadar çikiyor zaten. Kasası ona göre dayanikli yapiliyor. Masaüstü gibi değiller. Oyundayken işlemci ekran karti kullanimlarina bakin. Yüksek ısı da işlemci hizı ve ekran kartı hizi düşüyor olabilir.

Geri
Yukarı