GTX 1650 Ti laptopta olması gerekenden düşük performans

frotex

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. GTX 1650 Ti ekran kartı, Intel i7 10750H işlemci ve 16 GB RAM'li Excalibur G780 laptop; Valorant vb. oyunlarda YouTube'daki aynı sistem laptoplardan düşük FPS veriyor. Ortalama 100-130 FPS alıyorum. Sizce normal midir aldığım FPS? En düşük ayarlardadır. NVIDIA Denetim Masası'ndan tüm ayarları performans modunda ayrıca GeForce Experience'tan whisper mod tarzı şeyler de kapalı durumda. Yardımcı olabilir misiniz ayrıca yapmadığım bir şey var mıdır?

Merhabalar. GTX 1650 Ti ekran kartı, Intel i7 10750H işlemci ve 16 GB RAM'li Excalibur G780 laptop; Valorant vb. oyunlarda YouTube'daki aynı sistem laptoplardan düşük FPS veriyor. Ortalama 100-130 FPS alıyorum. Sizce normal midir aldığım FPS? En düşük ayarlardadır. NVIDIA Denetim Masası'ndan tüm ayarları performans modunda ayrıca GeForce Experience'tan whisper mod tarzı şeyler de kapalı durumda. Yardımcı olabilir misiniz ayrıca yapmadığım bir şey var mıdır?
Sıcaklık değerleriniz nedir ?

masaüstünde 47 olması normal ancak oyunlarda yükseliyor bu sıcaklık bi bakın.
Anca bakma şansım olduda:
Masaüstünde GPU Ortalama 45 - CPU Ortalama 55-60 derecelerde

Valorantta GPU ortalama 80 - CPU ortalama 50-55 derecelerde

CSGO da GPU ortalama 85 - CPU ortalama 55 derecelerde dolaşıyor
Valorantta görüntü kalitesi ayarları tamamen düşükte CSGO da ise birkaç ayar orta seviyededir.

Anca bakma şansım olduda:
Masaüstünde GPU Ortalama 45 - CPU Ortalama 55-60 derecelerde

Valorantta GPU ortalama 80 - CPU ortalama 50-55 derecelerde

CSGO da GPU ortalama 85 - CPU ortalama 55 derecelerde dolaşıyor
Valorantta görüntü kalitesi ayarları tamamen düşükte CSGO da ise birkaç ayar orta seviyededir.
Yüksek ayarlara alıp dener misiniz , en düşük de oynadığınız için, gpu tamamen kullanmıyo olabilir. mesela bende 1650 var düşük ayarlarda %45 kullanıyor yükseğe alınca %80 'e çıkıyor.

Yüksek ayarlara alıp dener misiniz, en düşük de oynadığınız için, GPU tamamen kullanmıyor olabilir. Mesela bende 1650 var düşük ayarlarda %45 kullanıyor yükseğe alınca %80'e çıkıyor.

İki oyundada görüntü kalitesini maksimuma çektim. Çıkan sonuçlarda bunlar;

Valorant CPU kullanımı ortalama %40, GPU kullanımı ortalama %60
Sıcaklık değerleri; CPU ortalama 60, GPU ortalama 83 derece.

CS:GO CPU kullanımı ortalama %35, GPU kullanımı %70
Sıcaklık değerleri; CPU ortalama 82, GPU ortalama 60 derecedir.

İki oyundada görüntü kalitesini maksimuma çektim. Çıkan sonuçlarda bunlar;

Valorant CPU kullanımı ortalama %40, GPU kullanımı ortalama %60
Sıcaklık değerleri; CPU ortalama 60, GPU ortalama 83 derece.

CS:GO CPU kullanımı ortalama %35, GPU kullanımı %70
Sıcaklık değerleri; CPU ortalama 82, GPU ortalama 60 derecedir.
Tam performans vermesi lazım, driverlar güncel mi bende de böyle sorun vardı suan %80 kullanıyor.

Geri
Yukarı