GTX 1650 Ti laptopta Radeon Software GPU sürücüsü ile uyumlu değil hatası

FoxinTheBox

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar. Lenovo Ideapad Gaming 3 R5 4600H işlemci, GTX 1650 Ti, 2x8 RAM ve 512 GB SSD var. Buna uygun AMD masaüstü grafiğini kuruyorum ama bir süre sonra açınca resimdeki hatayı veriyor. İlk 3 5 gün sorun yok sonra masaüstü sağ tık AMD Radeon Software'e tıklayınca bu hatayı alıyorum. Birkaç kere AMD kaldırma uygulaması ve DDU ile tam temizleyip uygun driverı indirdim ama yine aynı şey oluyor. Sebebi nedir?

IMG_20211121_162620.jpg

Sıkıntı büyük ihtimalle Windows Update'den kaynaklanıyor. Bende de Ryzen 7 4800H var son çıkan sürücüyü DDU ile kuruyorum daha sonra Update bana çok eski bir sürücüyü yüklüyor, her seferinde inatla yüklemeye devam ediyor. Bu sefer Update yüzünden eski sürücü kurulunca da bu hatayı alıyorum. Update kurulumu yaptıktan sonra aygıt yöneticisinde Radeon Graphics'e gelip eski sürücüye dön deyince benim kurmuş olduğum sürücüye dönüp uygulama çalışmaya başlıyor. Dediğim şeyi dener misin? DDU'yu falan işe hiç karıştırma şu anda yani.
Eki Görüntüle 1222723
windows otomatik dirver yüklemeyi kapattım çoktan kanka onunla alakalı değil. teşekkürler. Bu arada sende onu kapat boşuna her seferinde geriye dönme.

Windows otomatik dirver yüklemeyi kapattım çoktan kanka onunla alakalı değil. Teşekkürler. Bu arada sende onu kapat boşuna her seferinde geriye dönme.

DDU'dan kapattıysan o ayarın ben de dahil bazı kişilerde çalışmıyor. Kapatıyorum ama her seferinde kurmaya devam ediyor 😀

@FoxinTheBox DDU rehberini incele ve bu rehberdeki yöntemleri uygula kesin çözüm. Aynı işlemci ve ekran kartına sahibim bunları yaptım ben de sorun yok. Bakın şimdi DDU ile sürücü kaldırınca ve otomatik sürücü engelledin ya ekran kartı sürücünü kurarken ha şimdi yeniden başlattıktan sonra ikinci attığım rehberdeki yazılım ile AMD sürücüsünü Update üzerinden yüklemeyi engelle anladın mı? Bunları da beceremiyorsan o zaman aygıt yöneticisinden AMD Radeon(TM) Graphics sürücüyü bulup üzerine çift tıklayın önceki sürücüye geri dön seçeneği göreceksin ona tıkla önceki sürücüne geri dön, bu anlattıklarım iki çözümümdür bu çözümlerden birini dene. Benim genellikle kullandığım çözüm ilk resimdeki ve rehberini paylaştığım çözümdür.

NOT: Bu sorun sadece sana ait değil, her AMD GPU laptop bilgisayarlarında bulunan sorun. Harici GPU olmayan işlemcilerde de böyle sıkıntı var. Format atıldıktan sonra AMD güncel sürücü yüklerken sürücüleri kaldırıp yüklersen bir kere bu engellemeyi yapman lazım. Bilgisayarına tekrar format atana kadar artık sürücüleri kaldırıp yüklesen de kolay kolay bir daha böyle sorun yaşamayacaksın.

1637581916247.png

1637581999403.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sorun çözülmezse benim attığım çözümü uygulayabilirsiniz. Bir arkadaşta daha aynı sorun vardı onun da düzeldi.

Evet sorun tekrarlarsa uygulayacağım. Teşekkür ederim.
@FoxinTheBox DDU rehberini incele ve bu rehberdeki yöntemleri uygula kesin çözüm. Aynı işlemci ve ekran kartına sahibim bunları yaptım ben de sorun yok. Bakın şimdi DDU ile sürücü kaldırınca ve otomatik sürücü engelledin ya ekran kartı sürücünü kurarken ha şimdi yeniden başlattıktan sonra ikinci attığım rehberdeki yazılım ile AMD sürücüsünü Update üzerinden yüklemeyi engelle anladın mı? Bunları da beceremiyorsan o zaman aygıt yöneticisinden AMD Radeon(TM) Graphics sürücüyü bulup üzerine çift tıklayın önceki sürücüye geri dön seçeneği göreceksin ona tıkla önceki sürücüne geri dön, bu anlattıklarım iki çözümümdür bu çözümlerden birini dene. Benim genellikle kullandığım çözüm ilk resimdeki ve rehberini paylaştığım çözümdür.

NOT: Bu sorun sadece sana ait değil, her AMD GPU laptop bilgisayarlarında bulunan sorun. Harici GPU olmayan işlemcilerde de böyle sıkıntı var. Format atıldıktan sonra AMD güncel sürücü yüklerken sürücüleri kaldırıp yüklersen bir kere bu engellemeyi yapman lazım. Bilgisayarına tekrar format atana kadar artık sürücüleri kaldırıp yüklesen de kolay kolay bir daha böyle sorun yaşamayacaksın.

Eki Görüntüle 1222895

Eki Görüntüle 1222897

Sen bu mesajı atmadan önce dün 2.dediğin rehberdeki yöntemle zaten engellemiştim. DDU ile temiz kaldırıp kurmayı da biliyorum bilmişlik yaptığım yok. Sen mesajı okumadan kafana göre yazıyorsun rehberlik bir durum yok baştan Windows'u kodlamıyoruz kendi PC'me her güncellemede zaten temiz kurulum yapıyorum. Sen yardımcı olmak istiyorsan bir daha bu konuya mesaj yazma, başka konularda da okumadan atlama emin ol daha fazla yardımcı olursun böylelikle.

Geri
Yukarı