GTX 1650 Ti Shadow of the Tomb Raider Definitive Edition mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

SunSet

Megapat
RAM
Kingston DDR4 3200 MHz 2x8 GB
SSD veya HDD modeli
WD Blue N530 NVMe SSD
Ekran kartı
GTX 1650 Ti
İşlemci
Ryzen 5 4600H
Shadow of the Tomb Raider Definitive Edition oyunun ilk başı uçak kazası kısmında mavi ekran verdi. Oyun yeniden girdim hikayeye devam dedim hata vermedi. Hata neden kaynaklı olabilir şu an oyuna devam ediyorum sıkıntı yok. Acaba TR alt yazı yükledim ve diğer konuşmaları aktif etmiştim varsayılan alt yazıda kapalıydı neyse onu kapattım varsayılan alt yazılar neyse o dedim devam demiştim sıkıntı yok ama bundan mı emin değilim o uçak kazası bitip normal oyun başlama yerinde başladığı için düzelmişte mi olabilir? Oyun orijinal ve Epic Games'den oynuyorum.

Minidump dosyam
Kullandığım Türkçe Yama
@KojiroHyuga04 hocam bakabilir misin? Ne sebep vermiş olabilir mavi ekran hatasına?

Son düzenleme:
Sorununuz disk kayanklı görünüyor. FLTMGR.sys çökmüş. Bu da dosya filtreleme yönetim sistemine aittir. Diskle bağlantılıdır.

HD Tune Pro ile sisteme bağladığınız tüm disklere "Quick Scan" kapalı şekilde "Error Scan" yapmanızı istiyorum.
Sonuçlara ek olarak Health ve SMART verilerinin de ekran görüntülerini paylaşın.

@KojiroHyuga04 buyurun sonuçlar.
1.png2.png3.png

@KojiroHyuga04 SMART verileri nerede ben göremedim de?

SSD CrystalDiskMark sonucum. RND4K bölümün yazması değişiyor başka zamanlarda, 0.600GB/s-0.800GB/s-1.105GB/s şeklinde. Diğer sonuçlar SSD'i kullandığımdan beri ortalama yakın sonuçlar çıkıyor.

1654775506831.png

Hız seviyeleri gayet iyi. WD'nin resmi sitesinde belirtilen hız verilerine çok yakın.

Bir şey de yok gibi.

Acaba hata alındığı zaman harici bir disk bağladınız mı?

Bunu dememin sebebi sistem diskinizde sorun olmaması.
Harici bir disk bağlandıysa hata alındığı esnada, tetiklemiş olma ihtimali var.

@KojiroHyuga04 hata aldığım sırada herhangi bir disk bağlamadım. Önceki gün benim 3.0 USB diskim sıkıntılı takınca diski çıkarmak veya biçimlendirme yapmak istediğimde bekletiyordu fakat bu diski oyun oynamadan bir gün önce takıp güvenli disk çıkarma ile çıkarmıştım. Oyun oynarken Logitech kolu ile oynuyorum o da yeni kol o takılıydı USB girişinde ve farem harici bir şey takılı değil USB aygıtlarına. İnterneti LAN kablosuyla takılı kullanırım.

Çok enteresan. Diskle alakalı bir şey hataya sebep olmuş gerçekten.

Olay Görüntüleyicisi Raporu paylaşabilir misiniz?
Belki bir şeyler çıkarabiliriz.

Sistem kısmı benim için yeterli.

Geri
Yukarı