GTX 1650 Ti sistem %100 CPU kullanımı

TurtleCanUsePC

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba oyun oynarken FPS 10 falan düşüyor ve sesler robot gibi geliyordu. Eskiden bunun sıcaklığından dolayı olduğunu sanıyordum ama bu durum olurken işlemcinin %100 de çalışdığını fark ettim. İşlemcim çok ısınıyor diye(90 derece yük altında)throttle stop ile Turbo Boost'ı kapattım. Acaba Turbo Boost'u kapattığım içinmi böyle oldu?(tahminimce Turbo Boost'u kapatınca işlemci yeterli gücü üretmek için daha çok çalışmak zorunda kaldığı için %100 de çalışıyor olabilir.) Sistemim GTX 1650 Ti, i7 10750H, modeli lenevo ideaoad Gaming 3 15IMH03.

1626296443005.png

Dosya Ekleri

• 1626291254229.png
    1626291254229.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 43
Eki Görüntüle 1108638

Bu kutuyu işaretleyin ve Güç Sınırı 4'ü 0'a ayarlayın. Bunu 10'a ayarlamak gerçekten kötü bir kısmaya neden olur.
Ben de bunu gördüm. Undervolt ettikten sonra TPL sekmesi optimizasyonlarında söyleyecektim. Konu sahibi ile bugün ayarlamalara başlayacaktık ancak kendisi ortada yok.

Bilgisayarı sürekli kullanamıyorum kusura bakmayın.

Ben de bunu gördüm. Undervolt ettikten sonra tpl sekmesi optimizasyonlarında söyleyecektim. Konu sahibi ile bugün ayarlamalara başlayacaktık ancak kendisi ortada yok.

Attığınız videoda bir şey indirmemi istiyor ve çok güvenilir gelmedi bana sürekli ayıp şey reklamları çıkıyor.
Eki Görüntüle 1108638

Bu kutuyu işaretleyin ve güç sınırı 4'ü 0'a ayarlayın. Bunu 10'a ayarlamak gerçekten kötü bir kısmaya neden olur?

Max 50 yazan kısımdakinimi 0 yapacağım?

Bilgisayarı sürekli kullanamıyorum kusura bakmayın.

Attığınız videoda bir şey indirmemi istiyor ve çok güvenilir gelmedi bana sürekli ayıp şey reklamları çıkıyor.

Max 50 yazan kısımdakinimi 0 yapacağım?
Güvenilir merak etmeyin. Daha az önce bir arkadaş daha bu şekilde açtı kilidi.

Unclewebb'in dediği şu:
Speed Shift kutusunu tikleyin.
Power Limit 4 kısmında sağdaki kutuya 0 yazın ve Apply'a basın.

Güvenilir merak etmeyin. Daha az önce bir arkadaş daha bu şekilde açtı kilidi.

Unclewebb'in dediği şu:
Speed Shift kutusunu tikleyin.
Power limit 4 kısmında sağdaki kutuya 0 yazın ve Apply'a basın.

2 tane kutucak var. Sağ taraftaki mi sol taraftakimi? bir de indiriyorum o uygulamayı.

Power limit 4'ün sağında 2 tane kutucuk var. Yanlış olanı yaparsam PC bozulur falan diye sormak istedim. Hangisini seçmeliyim?
Eki Görüntüle 1108890

Buradan neye basmam lazım?
Yok ya bozulmaz da şuradaki kutu:
Eki Görüntüle 1108638

Bu kutuyu işaretleyin ve Güç Sınırı 4'ü 0'a ayarlayın. Bunu 10'a ayarlamak gerçekten kötü bir kısmaya neden olur.
Bakın şuradaki mavi ile işaretlenen kutuya 0 yazacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı