GTX 1650 Ti sistem düşük FPS veriyor

isimsizjoker

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
GTX 1650 Ti.
Ryzen 5 4600 h
8 GB RAM.
220 GB SSD.
Bu sistem özellike Online oyunlarda çok az FPS alıyor. Fortnite'ta düşük orta ayarlar 100 FPS ve oyun başladığında ilk başlarda 30 FPS'ye anlık düşüyor.

Forza Horizon 4 indirdiğimde düşükte 60 FPS anca yakalamıştım, ne gibi bir sıkıntı olabilir hüç düşmedi parçalarda temiz çok ısınmadan mı kaynaklı yoksa oyunlarda bir ayar vs mi çekmem gerekiyor? Şüphelendiğim 2 durum var, ya FPS kısıtladığım için oyun düşük FPS veriyor ya da ekran kartı yerine işlemciyi oyunlarda devreye sokuyor. Halo Infinite oynarken başıma gelen bir olay çok düşük FPS alıyordum. 30'larda sonra ayarlardan kontrol ettiğimde FPS'yi 30'a kısıtlamışım, diğer oyunlarda böyle bir hata olabilir mi ya da sistem gerçekten hakketiği değeri mi alıyor?

8 GB RAM ekleyin.

Pek alakası yok gibi. 8 GB RAM, i5 9400F, GT730 ile 120 FPS oynuyorum.

GTX 1650 Ti.
Ryzen 5 4600 h
8 GB RAM.
220 GB SSD.
Bu sistem özellike Online oyunlarda çok az FPS alıyor. Fortnite'ta düşük orta ayarlar 100 FPS ve oyun başladığında ilk başlarda 30 FPS'ye anlık düşüyor.

Forza Horizon 4 indirdiğimde düşükte 60 FPS anca yakalamıştım, ne gibi bir sıkıntı olabilir hüç düşmedi parçalarda temiz çok ısınmadan mı kaynaklı yoksa oyunlarda bir ayar vs mi çekmem gerekiyor? Şüphelendiğim 2 durum var, ya FPS kısıtladığım için oyun düşük FPS veriyor ya da ekran kartı yerine işlemciyi oyunlarda devreye sokuyor. Halo Infinite oynarken başıma gelen bir olay çok düşük FPS alıyordum. 30'larda sonra ayarlardan kontrol ettiğimde FPS'yi 30'a kısıtlamışım, diğer oyunlarda böyle bir hata olabilir mi ya da sistem gerçekten hakketiği değeri mi alıyor?

Uzun süreli kullanımdan sonra sıcaklık değerlerinizi paylaşır mısınız?

Pek alakası yok gibi. 8 GB RAM, i5 9400F, GT730 ile 120 FPS oynuyorum.

Uzun süreli kullanımdan sonra sıcaklık değerlerinizi paylaşır mısınız?

Sıcaklık genelde 8 85 derece üzerine çıkmıyor pek.
@Sydraaa çift kanal 2x4= 8 GB mı? Çift kanal değilse tek kanal RAM ile aynı GPU ile düşük FPS alıyordum, çift kanal yapınca 2x8= 16 GB performans artmıştı.

Tek kanal 8 gv 2x4 değil. 2x8 ortalama kaç FPS fark eder.

MSI Afterburner'da %90 üzeri ekran kartı kullanımına sahip olduğunuz oyunlar, yani grafik kartına yüklenenlerde az fps artışı olur. 5-10 gibi. CS:GO, Valorant veya Battlefield gibi işlemci ağırlıklı oyunlarda %50'ye yakın fps artışı yaşayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı