GTX 1650 Super sistem düşük FPS veriyor

Swarthy03

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 3 4 ay önce GameGaraj'dan bilgisayar satın aldım, özellikleri şunlar:
*Palit GP GTX 1650 Super
*AMD Ryzen 3 3100
*8GB 3000MHz RAM
*Biostar B450M
*240GB Kioxia SSD
*500GB HDD (Windows HDD'ye kurulu çünkü SSD'yi sonradan aldım)
*650W 80+Bronze PSU (markasını bilmiyorum)
Arkadaşlar bilgisayarımda asla ama asla beklediğim performansı alamadım. Bir şeyleri açarken takılıyor -bakın uzun sürede açılıyor demiyorum açılırken bilgisayar takılıyor-. Birçok orta sistem bile isteyen oyunlarda darboğaz yaşıyorum. Farkındayım bu imkansız ama yaşıyorum. Oyunlarda sürekli darboğazdan dolayı 10 FPS oynuyorum sadece sabit durduğumda normal FPS değerlerimi görebiliyorum. İlk başta Watch Dogs 2 de yaşadım bu oyundandır dedim ama sonra GTA 5, Cyberpunk 2077, Witcher 3, Rust gibi oyunlarda da yaşayınca inanılmaz sinir olmaya başladım ve artık bu sorunu çözmek istiyorum sizce neden kaynaklı olabilir, gerçekten 4000TL'den fazlasını çöpe atmış gibi hissediyorum daha düşük sistemi 2.el toplasam daha mutlu olurdum gerçekten.
Ekler:

1613730703847.png

(Birkaç fotoğraf daha almıştım diğer oyunlardan fakat silmişim üzgünüm.)

Dostum öncelikle sistemi direkt SSD'ye kur; oyunları da HDD'ye kur. Ondan sonra sana bir tane daha RAM almanı öneriyorum, tek kanal ise ondan da takılıyor olabilir, büyük ihtimal performansın yerine gelecektir.

Hocam FPS kaybı HDD'den kaynaklanmaz ama Windows'taki dediğiniz takılmalar tamamen HDD kaynaklı. Sistemi SSD'ye kurun takılmalar çözülecektir.

HDD konusu dışında Cyberpunk gibi bir oyunda 8 GB RAM ile performans alamazsın. Optimizasyonunun kötü olmasını bir kenara bıraktım gereksinimi 8 GB üzerinde. Sistemi 2x8 GB şeklinde 16 GB RAM olacak şekilde güncellersen hem performans artar hem de çok daha az sorun yaşarsın.
cp.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı