Çözüldü GTX 1650 Ti sistemde BlueStacks 5 PUBG Mobile FPS dropları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
BlueStacks 5 üzerinden PUBG Mobile oynuyorum ancak her saniye drop giriyor 10-20 FPS oynuyorum oyunu bunu düzeltmenin yolu var mı?
Sistemim 16 GB RAM i7 10750H GTX 1650 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam Gameloop uygulamasını yükleyin. Pubg Mobile oyununu da indirin. Ardından verdiğim ayarları uygulayın.

Görev Yöneticisine girip Sanallaştırmanın açık olup olmadığına bakın. Değilse BIOS'tan Virtualization Technology kısmını Enable yapıp kaydetmeniz yeterlidir.
gy2.jpg

Sanallaştırma işi tamamsa Gameloop ayarlarına geçelim.
gl1.png
gl2a.png
gl2b.png

Siz işlemciyi 4 veya Otomatik yapabilirsiniz. Hoşunuza gitmezse 8'de deneyebilirsiniz. Oynatma Cihazı ve Kayıt Cihazı kısımları cihazınızdaki Hoparlör/Kulaklık/Mikrofon ile ilgili. Genellikle Windows'ta o an ne kullanılıyorsa otomatik onlar seçilmiş oluyor.
gl3.png
gl4.png

Bu ayarları da yaptıktan sonra oyuna giriş yapın. Girişte kaynak paketi falan sorarsa HD olanı indirin. Ardından oyun içi ayarlar kısmına gelin.

pm1.png

90 FPS görünmüyorsa model ayarını değiştirip tekrar deneyin.

pm2.png

Kontrolleri özelleştir kısmına gelince emülatör penceresinden tuş atama ayarlarını açın. Sağ tarafta Smart 1080P olanı seçin ve ilgili tuşların oyun içi kontrolleri özelleştir bölümündeki butonların üzerinde olduğundan emin olun. Eğer farklı bir konumdalarsa sağ alttan Sıfırla butonunu seçin ve tekrar kontrol sağlayın. Başarılı ise Kaydet butonuna basın. İşe yaramazsa tuş atama modunu 720P olarak değiştirin ve ardından tekrar 1080P Smart şeklinde seçip kaydedin. Bu yöntem de işe yaramazsa oyun içi kontrolleri özelleştirdiğiniz bölümde emülatör penceresinden tuş atama ayarlarını açmadan önce oyun içi kontrolleri sıfırlayın. Ardından paragrafın başına dönün.

pm3.png

Tuş atamalarını yaparken emülatör penceresinin tam ekrana yakın bir oranda olmasına(ekranı kapla butonu) dikkat edin. Oyuna girerken masaüstü çözünürlüğünüz de 1080p olsun. Tüm ayarlamaları doğru yaptığınızdan eminseniz düzgün çalışması gerekir. Son olarak daha önceki yüklemenizde derin temizlik yapmadıysanız Everything gibi bir arama aracı ile Pubg Mobile, Gameloop ve Tencent adına(bağlantılı başka uygulama kullanmıyorsanız) ne varsa silmenizi, temiz bir emülatör kurulumu yapmanızı öneririm. Programı kullanmak isterseniz Voidtools dağıtımı bir program. Kendi sitesinden indirebilirsiniz. Programda "pubgm, tencent, gameloop, txgameassistant ve txgadcc" kelimelerini aratıp ilgili dosyaları silmeniz yeterli olacaktır. Bu noktada dosyaların yer aldığı dizinlere de dikkat etmenizi öneririm.
Ayarları düşürün zaten genelde Emulatörler düşük FPS verir imkan varsa mobilden oynamak en iyisi adı üstünde PUBG Mobile, bu arada normal PUBG'yi rahatlıkla açar PC'niz satın alıp oynayabilirsiniz.

Son dönemlerde stabilite sorunları olsa da Gameloop ile çok daha rahat oynayabileceğinizi düşünüyorum. Sanallaştırma açık ise Gameloop yükleyip birkaç ufak ayarlama ile 80+ FPS alabilirsiniz(Zaten 90'a kadar çıkmıyor).

Son dönemlerde stabilite sorunları olsa da Gameloop ile çok daha rahat oynayabileceğinizi düşünüyorum. Sanallaştırma açık ise Gameloop yükleyip birkaç ufak ayarlama ile 80+ FPS alabilirsiniz(Zaten 90'a kadar çıkmıyor).
Gameloop aşırı sorunlu denedim leş gibi olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı