OpenCore GTX 1650 Ti sisteme hangi macOS sürümü kurulmalı?

O SMBIOS bilgisi öyle kalsa sıkıntı olmuyor. Wi-Fi için gereken kext: https://github.com/OpenIntelWireles...tItlwm-Ventura-v2.2.0-DEBUG-alpha-ee56708.zip
Wi-Fi ve Sesi tanıtamadım hala neyi yanlış yapıyorum bilmiyorum
Ekran Resmi 2022-11-03 12.29.45.png
Ekran Resmi 2022-11-03 12.30.18.png

Hackintool ile kextlerime baktığımda güncel olmadığını farkettim ve indir dedim lakin güncel kextleri nasıl sisteme aktaracağım yardımcı olursanız sevinirim
Ekran Resmi 2022-11-03 12.39.25.png

İzlediğim video da USB olmadan çalıştırmak için sistemi OpenCore Configurator ile EFI içerisindeki Boot ve OC kısmını macOS diski Apple içerisine atıyordu bende attım lakin sistemi buradan başlatamıyorum hiçbir şekilde Bios'ta disk Boot ekranında görünmüyor

Son düzenleme:
Wi-Fi ve Sesi tanıtamadım hala neyi yanlış yapıyorum bilmiyorum
Eki Görüntüle 1561785Eki Görüntüle 1561787

Hackintool ile kextlerime baktığımda güncel olmadığını farkettim ve indir dedim lakin güncel kextleri nasıl sisteme aktaracağım yardımcı olursanız sevinirim
Eki Görüntüle 1561802

İzlediğim video da USB olmadan çalıştırmak için sistemi OpenCore Configurator ile EFI içerisindeki Boot ve OC kısmını macOS diski Apple içerisine atıyordu bende attım lakin sistemi buradan başlatamıyorum hiçbir şekilde Bios'ta disk Boot ekranında görünmüyor.
Şu anki EFI'yi atar mısınız?

Kextleri elle kopyaladım ve patladı ama baştaki EFI yedeğini almıştım buyurun içerisine sizin attığınız Wi-Fi kextini de eklemiştim.
Drive link

Şu an elektriğim yok. Bilgasayar erişimim olmadığından şu anlık yarına kaldı gibi gözüküyor. Elektrik birkaç dakika içinde gelirse bugün bakalım.

Şu an elektriğim yok. Bilgasayar erişimim olmadığından şu anlık yarına kaldı gibi gözüküyor. Elektrik birkaç dakika içinde gelirse bugün bakalım.
Yardımınız için teşekkür ederim lakin, ben bu efi dosyasını githubdan bulduğum Tongfang Utility sayesinde yaptım yani Laptop üreticimden bir nevi bunun sayesinde USB portları Dahili ekran gibi bir çok şeyi sistem açıldığında danımıştı, sadece ses ve wifi de dediğim gibi sorun yaşıyorum birde kext ve OpenCore Configurator güncel değil hatası var. Config dosyasına baktığımda benim eklediğim dışında bir tane daha wifi kexti var bu soruna yol açar mı birden çok wifi kexti olması ?

Ekran Resmi 2022-11-04 02.30.44.png
Ekran Resmi 2022-11-04 02.33.16.png

OpenCore güncelledim sandım ama yine olmadı videolardaki gibi yaptım, WiFi bir şekilde çalıştırdım lakin oda yarım oldu sanırsam artık kextleri sildim

Ekran Resmi 2022-11-04 02.35.55.png

WiFi bağlandı biraz zaman sonra olmuş meğersem

WiİFi stabil çalışmıyor ağlara bağlanırken başka sefer hiçbir şekilde bağlanmıyor, AirDrop ile iPhone görmüyor, iPhone kişisel erişim noktasına katılmıyor. WiFi yaparken klavyeyi uçurmuşum, bunun dışında sesi de çözdüm, ama bir türlü opencore sürümünü 0.6.4'den 0.8.5'e çekemedim. drive link

AirportBrcmFixup.kext
BlueToolFixup.kext
BrcmBluetoothInjector.kext
BrcmFirmwareData.kext
BrcmPatchRAM3.kext
itlwm.kext
Bunları OpenCore Configurator ile baktığımda gereksiz görmüştüm bundan dolayı sildim, klavyede bu sıra uçtu

@Kleyn yardım edebilecek misiniz acaba ?

Son düzenleme:
WiİFi stabil çalışmıyor ağlara bağlanırken başka sefer hiçbir şekilde bağlanmıyor, AirDrop ile iPhone görmüyor, iPhone kişisel erişim noktasına katılmıyor. WiFi yaparken klavyeyi uçurmuşum, bunun dışında sesi de çözdüm, ama bir türlü opencore sürümünü 0.6.4'den 0.8.5'e çekemedim. drive link
Intel Wi-Fi'da AirDrop'un çalışmaması normal. Gerekli düzenlemeleri yapıyorum EFI içinde.
Buyurun:xwLOGAN EFI.zip

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı