Çözüldü GTX 1650 Ti Valorant düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

stqlthd

Decapat
RAM
8+8 16GB
Ekran kartı
GTX 1650 ti
İşlemci
i5-10200h
Merhaba,
Yaklaşık 5 ay önce aldığım bir laptop kullanıyorum.
Fakat Valorant'ta düşük FPS alıyorum, poligonda 150FPS özel oyunda 200FPS'i geçmiyor ranked maçta ise 100-180 arası değişiyor.
Dün ise laptopun 1650 Ti çıkışından 75 Hz monitör bağladığımda ise 250FPS'den aşağı düşmediğini gördüm ve şaşırdım.
Bugün ise internet kafeye gittiğimde ise 1050 Ti sistemin Valorant'ta 300-350FPS aldığını gördüm. Sorduğumda ise driverların güncel değil gibi bir şey söyledi, fakat driverları kontrol ettiğimde hepsi güncel.
Neden düşük FPS alıyorum. Çözümü nedir?

Bilgisayar özellikleri;
Monster Abra A5 v16.6.10.
GTX 1650 Ti.
i5-10200H.
8+8 16 GB 2933MHz Dual RAM.
500GB M.2 SSD+ 120GB SATA SSD.
144 Hz IPS panel.
Not:
1 ay önce ısınma sorunları başladığı için termal macunu yeniledim, dün temiz kurulum ile Windows 11'den Windows 10'a tekrar geçtim, fakat hala aynı FPS değerlerini alıyorum.

Çözüm
Sürücülerin güncel mi?
Bilgisayar güç tasarrufu modunda mı?
Ekran kartı güç tasarrufu modunda mı?
Virüs var mı?
Arkadaki gereksiz uygulamalar kapalı mı?

Sürücülerim güncel.
Nihai performans modunda kullanıyorum.
Yüksek performans modunda.
Yeni format attım, virüs yok.
Arkada G HUB ile Armoury Crate açık.
GTX 1050 Ti ile 1080p Low'da maksimum 250 FPS alabilirsiniz hocam gerisi imkansız.

Hocam 1280x1024 çözünürlükte 300FPS'lerde dolaşıyor, yanımda RX460 i7 6700K sistem vardı onda da aynı FPS değerlerindeydi.
Arkadaşlar, sorunu çözdüm.
Bilgisayarı Monster teknik servisine yolladım ve donanımsal hiçbir hata olmadığını söyleyip geri gönderdiler.
Bugün ise bilgisayarda Control Center 3.0'da fan ayarları ile oynarken performans ayarları ile oynadım, ve güç modunu performans modundan eğlence moduna aldım. Şaşırtıcı bir şekilde tüm darboğaz ve düşük FPS sorunu çözüldü. Tekrar performans moduna aldığımda ise sorun hala devam ediyor. Sorun Monster'ın kendi yazılımından imiş. Aynı sorunu yaşayanlar var ise deneyebilirler 😀.
Sürücülerim güncel.
Nihai performans modunda kullanıyorum.
Yüksek performans modunda.
Yeni format attım, virüs yok.
Arkada G HUB ile Armoury Crate açık.

Hocam 1280x1024 çözünürlükte 300FPS'lerde dolaşıyor, yanımda RX460 i7 6700K sistem vardı onda da aynı FPS değerlerindeydi.

Arkadaşlar, sorunu çözdüm.
Bilgisayarı Monster teknik servisine yolladım ve donanımsal hiçbir hata olmadığını söyleyip geri gönderdiler.
Bugün ise bilgisayarda Control Center 3.0'da fan ayarları ile oynarken performans ayarları ile oynadım, ve güç modunu performans modundan eğlence moduna aldım. Şaşırtıcı bir şekilde tüm darboğaz ve düşük FPS sorunu çözüldü. Tekrar performans moduna aldığımda ise sorun hala devam ediyor. Sorun Monster'ın kendi yazılımından imiş. Aynı sorunu yaşayanlar var ise deneyebilirler 😀.
Merhaba,
Yaklaşık 5 ay önce aldığım bir laptop kullanıyorum.
Fakat Valorant'ta düşük FPS alıyorum, poligonda 150FPS özel oyunda 200FPS'i geçmiyor ranked maçta ise 100-180 arası değişiyor.
Dün ise laptopun 1650 Ti çıkışından 75 Hz monitör bağladığımda ise 250FPS'den aşağı düşmediğini gördüm ve şaşırdım.
Bugün ise internet kafeye gittiğimde ise 1050 Ti sistemin Valorant'ta 300-350FPS aldığını gördüm. Sorduğumda ise driverların güncel değil gibi bir şey söyledi, fakat driverları kontrol ettiğimde hepsi güncel.
Neden düşük FPS alıyorum. Çözümü nedir?

Bilgisayar özellikleri;
Monster Abra A5 v16.6.10.
GTX 1650 Ti.
i5-10200H.
8+8 16 GB 2933MHz Dual RAM.
500GB M.2 SSD+ 120GB SATA SSD.
144 Hz IPS panel.
Not:
1 ay önce ısınma sorunları başladığı için termal macunu yeniledim, dün temiz kurulum ile Windows 11'den Windows 10'a tekrar geçtim, fakat hala aynı FPS değerlerini alıyorum.
Hocam, leptop'u monitöre, hdmi'dan mı yoksa, minidisplayport'dan mi veriyorsunuz?

HDMI bilgisayardaki IGPU'ya bağlı oluyor. Minidisplayport ise harici ekran kartına (GTX 1650 Ti)'ya bağlı oluyor. Ben minidisplayporttan kullanıyorum.
Teşekkürler, bende televizyona hdmi üzerinden bağlıyordum, sürekli igpu'dan çekiyordu bağlantıyı, dedim olmayacak her halde çözümü yok diye üzülmüştüm.

HDMI bilgisayardaki IGPU'ya bağlı oluyor. Minidisplayport ise harici ekran kartına (GTX 1650 Ti)'ya bağlı oluyor. Ben minidisplayporttan kullanıyorum.
@stqlthd hocam rahatsız ediyorum sizi, minidisplayportu, dönüştürücü ile mi kullanıyorsunuz acaba? Bende vga monitör varda, görüntüyü direk, nvdia'dan istiyorum. Dönüştürücü kullanıyorsanız şayet, marka/model alabilirmiyim?

Son düzenleme:
Teşekkürler, bende televizyona HDMI üzerinden bağlıyordum, sürekli IGPU'dan çekiyordu bağlantıyı, dedim olmayacak her halde çözümü yok diye üzülmüştüm.

@stqlthd hocam rahatsız ediyorum sizi, minidisplayportu, dönüştürücü ile mi kullanıyorsunuz acaba? Bende VGA monitör varda, görüntüyü direk, NVIDIA'dan istiyorum. Dönüştürücü kullanıyorsanız şayet, marka/model alabilir miyim?

Minidisplay to DisplayPort olarak dönüştürücüsüz kablo kullanıyorum hocam, minidisplay'den VGA dönüştürücü alacaksanız VGA'nın size yüksek Hz vermeyeceğini bilmeniz gerek.

Minidisplay to DisplayPort olarak dönüştürücüsüz kablo kullanıyorum hocam, minidisplay'den VGA dönüştürücü alacaksanız VGA'nın size yüksek Hz vermeyeceğini bilmeniz gerek.
Sağ olun hocam, deneme amaçlı vga aldım zaten, monitöre takınca, diğer nvdia ayarlarının hepsi çıktı, nis bile çalışıyor. Birde monster için ram önerebilirmisiniz 8 gb ram olarak. 8 gb yetersiz kalıyor artık.

Geri
Yukarı