Çözüldü GTX 1650 Ti ve i5 10300H Valorant'ta düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Fleau

Decapat
Yer
Near the god
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
1632809641209.png

En düşük ayarlarda 100 FPS alıyorum.

Çözüm
Sisteminizi güç tasarrufu modundan çıkarın. Öyle gözüküyor. Windows Güç Seçeneklerinde Yüksek Performans ayarlamalısınız. Yada Dengeli'de olabilir.

Ardından ThrottleStop FIVR sekmesinde tablonun hemen altındaki kutuyu tikleyin.
Tüm Çekirdeklerin Çarpan kilidini 45 ayarlayın. (FIVR sekmesi sol alt köşede.)
Non Turbo Ratio'yu 1 ayarlayın.
FIVR sekmesinde sağ en alt köşedeki 3 seçenekli kutudan en alttakini seçin. Apply'a basın.

TPL sekmesine gidin. Power Limit 4'te sağdaki kutuya 0 değerini girin. Apply'a basın.
Disable Power Limit Control kutusunun tikini kaldırın. PL1'i 50 ayarlayın. Clamp tikini kaldırın. PL2'yi dilerseniz öyle bırakabilirsiniz.

ThrottleStop Ana ekranından BD PROCHOT tikini kaldırın. Turn On'a basın. Save'e basın.

Şu anki haliyle test edin. Sıcaklıklar felaket seviyede olursa Undervolt ve IccMax birimleriyle oynarız.
Ben de buradayım. ThrottleStop ayarlarınızı atın. Sizi anımsıyorum. Sorunu hızlıca çözeriz.

Yeni format attım şu an ThrottleStop indiriyorum.
Ben de buradayım. ThrottleStop ayarlarınızı atın. Sizi anımsıyorum. Sorunu hızlıca çözeriz.
İndirdim. İşlemci kilit açma rehberi linki vardı sizde onu atabilir misiniz?

Yeni format attım şu an ThrottleStop indiriyorum.

İndirdim. İşlemci kilit açma rehberi linki vardı sizde onu atabilir misiniz?

@erengore bunu az önce denedim ya olmadı ya da ben yapamadım.
Açtım kilidi.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• ss1.PNG
    ss1.PNG
    53,1 KB · Görüntüleme: 114
  • ss2.PNG
    ss2.PNG
    36,1 KB · Görüntüleme: 116
  • ss3.PNG
    ss3.PNG
    18,2 KB · Görüntüleme: 113
Son düzenleme:
Sisteminizi güç tasarrufu modundan çıkarın. Öyle gözüküyor. Windows Güç Seçeneklerinde Yüksek Performans ayarlamalısınız. Yada Dengeli'de olabilir.

Ardından ThrottleStop FIVR sekmesinde tablonun hemen altındaki kutuyu tikleyin.
Tüm Çekirdeklerin Çarpan kilidini 45 ayarlayın. (FIVR sekmesi sol alt köşede.)
Non Turbo Ratio'yu 1 ayarlayın.
FIVR sekmesinde sağ en alt köşedeki 3 seçenekli kutudan en alttakini seçin. Apply'a basın.

TPL sekmesine gidin. Power Limit 4'te sağdaki kutuya 0 değerini girin. Apply'a basın.
Disable Power Limit Control kutusunun tikini kaldırın. PL1'i 50 ayarlayın. Clamp tikini kaldırın. PL2'yi dilerseniz öyle bırakabilirsiniz.

ThrottleStop Ana ekranından BD PROCHOT tikini kaldırın. Turn On'a basın. Save'e basın.

Şu anki haliyle test edin. Sıcaklıklar felaket seviyede olursa Undervolt ve IccMax birimleriyle oynarız.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı