GTX 1650 Ti ve R5 4600H sistemde Valorant'ta 100 FPS normal mi?

WharleX

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, yaklaşık 15 gün önce aldığım laptopumda maksimum ayarlarda Valorant oynuyorum. Ortalama 100 FPS alıyorum. Bazen 87'ye kadar düşebiliyor. Sizce bu normal mi? Bana pek normal gelmedi de. Valorant'ın optimizasyon sorunundan kaynaklı olabilir mi?

Ekran kartım: GTX 1650 Ti.
İşlemci: R5 4600H.
RAM: Tek kanal 8 GB RAM

Şunu da düşündüm acaba RAM tek kanal ve 8 GB olduğundan dolayı FPS böyle olabilir mi? Ama yine de düşük geldi bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, yaklaşık 15 gün önce aldığım laptopumda maksimum ayarlarda Valorant oynuyorum. Ortalama 100 FPS alıyorum. Bazen 87'ye kadar düşebiliyor. Sizce bu normal mi? Bana pek normal gelmedi de. Valorant'ın optimizasyon sorunundan kaynaklı olabilir mi?

RAM: Tek kanal 8 GB RAM.

Şunu da düşündüm acaba RAM tek kanal ve 8 GB olduğundan dolayı FPS böyle olabilir mi? Ama yine de düşük geldi bana.

Hocam, Valorant gayet optimize bir oyun eski sistemler bile düşük ayarda 65-70 FPS oynarken sizin 100 FPS almanız normal değil. Ayrıyeten bu sizin tercihiniz keyifinize bağlı fakat tavsiyem ayarları en düşüğe çekmeniz. FPS oyununda kalite değil akıcılık önemlidir skinler kalitesiz oluyor derseniz eşyönsüz filtrelemeyi X16 yapıp bloom ayarını açın netleşeceklerdir. Ultra'da oynamaya devam edeceğim diyorsanız ekran kartı sürücüleriniz güncel mi bir kontrol edin, ayrıca sisteme virüs gibi zararlı yazılımlar bulaşmış olduğundan şüpheleniyorsanız Kaspersky gibi güçlü bir a.v ile taratmanız yararınıza olur belki de bir şeyler bulur.

Hocam, Valorant gayet optimize bir oyun eski sistemler bile düşük ayarda 65-70 FPS oynarken sizin 100 FPS almanız normal değil. Ayrıyeten bu sizin tercihiniz keyifinize bağlı fakat tavsiyem ayarları en düşüğe çekmeniz. FPS oyununda kalite değil akıcılık önemlidir skinler kalitesiz oluyor derseniz eşyönsüz filtrelemeyi X16 yapıp bloom ayarını açın netleşeceklerdir. Ultra'da oynamaya devam edeceğim diyorsanız ekran kartı sürücüleriniz güncel mi bir kontrol edin, ayrıca sisteme virüs gibi zararlı yazılımlar bulaşmış olduğundan şüpheleniyorsanız Kaspersky gibi güçlü bir a.v ile taratmanız yararınıza olur belki de bir şeyler bulur.
Hocam bilgisayarı yüksek performans moduna almamın bir etkisi olacak mıdır?
Hocam, Valorant gayet optimize bir oyun eski sistemler bile düşük ayarda 65-70 FPS oynarken sizin 100 FPS almanız normal değil. Ayrıyeten bu sizin tercihiniz keyifinize bağlı fakat tavsiyem ayarları en düşüğe çekmeniz. FPS oyununda kalite değil akıcılık önemlidir skinler kalitesiz oluyor derseniz eşyönsüz filtrelemeyi X16 yapıp bloom ayarını açın netleşeceklerdir. Ultra'da oynamaya devam edeceğim diyorsanız ekran kartı sürücüleriniz güncel mi bir kontrol edin, ayrıca sisteme virüs gibi zararlı yazılımlar bulaşmış olduğundan şüpheleniyorsanız Kaspersky gibi güçlü bir a. V ile taratmanız yararınıza olur belki de bir şeyler bulur.

Hocam bilgisayarı yüksek performans moduna aldım, şimdi ortalama 120 FPS alıyorum şu an normal mi?

Son düzenleme:
katılıyorum

RAM: Tek kanal 8 GB RAM.

Bana hiç normal gelmedi, masaüstü 1650 ve R5 1600 AF ayrıyaten 8 GB 3000MHz RAM ile maksimum ayarlar 120FPS ve üstü alıyorum. Valorant'ın zaten bir optimazasyon sorunu yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı