GTX 1650 Valorant'ta bir anda FPS düştü

Ne alaka anlayamadım? Ayni seyi dusundugumuzu zannetmiyorum, zira saçma sapan bir iddiadan ibaret dediginiz şey.

Eğer orta ayarlarda veya yüksek ayarlarda oynarsan ekran kartına ve işlemciye öncelik verirsin ama eğer bütün ayarları aşağı çekersen zira ekran kartına öncelik vermez bu yüzden drop vb girebilir.

Eğer orta ayarlarda veya yüksek ayarlarda oynarsan ekran kartına ve işlemciye öncelik verirsin ama eğer bütün ayarları aşağı çekersen zira ekran kartına öncelik vermez bu yüzden drop vb girebilir.
Ayarlar ile ilgili bir sey soyledigimi hatirlamiyorum. Ayrica ayarlar dusuruldugunde oyun islemciye odaklanir, illa drop girmesi gerekmiyor.

Ekran kartı sıcaklığı bir hayli yüksek. İşlemci hızı da düşük. MSI Afterburner indirip oyun içinde sıcaklıklara bakın.

Valorant'ta ne kadar iyi bir ekran kartın olursa olsun işlemcin kötüyse düşük FPS alırsın çünkü oyun işlemci üzerine kurulu. Bir de GTX 1650 için R3 3100 düşük bir işlemci darboğaz yapıyor olabilir bu da FPS düşüşüne sebep olur. Bir an önce daha iyi bir işlemciye geçmeni tavsiye ederim.

Yok dostum Ryzen 3 3100 GTX 1650'yi çok rahat besleyebilir. GTX 1650 o kadar da güçlü bir ekran kartı değil ama her oyunu ortada Low'da oynatan bir ekran kartı. Darboğaz yapma olasılığı sıfır.

Valorantta ne kadar iyi bir ekran kartın olursa olsun işlemcin kötüyse düşük fps alırsın çünkü oyun işlemci üzerine kurulu. Birde GTX 1650 için R3 3100 düşük bir işlemci dar boğaz yapıyo olabilir bu da fps düşüşüne sebep olur. Bir an önce daha iyi bir işlemciye geçmeni tavsiye ederim
Hmm benim rtx 3050 var ama intel i3 10. nesil 200 fps üstü alıyordum genelde şu an bazen 130 a filan düşüyor neden anlamadım hep aynı sistemdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı