GTX 1650 ve R3 3100 sistemde Marvel's Spider-Man kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11

egecancix

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
Netac 512GB SSD
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
Ryzen 3 3100
Sistemim:
  • GTX 1650
  • AMD Ryzen 3 3100 4-Core Processor
  • 8 GB RAM
  • Windows 11 sürümüm 21H2
Oyunum kasıyor bloom her şeyi kapatıyorum medium ayarlarda oynuyorum 40 FPS zar zor alıyor ve acayip kasıyor.
Ayarları en düşüğe çekiyorum 30 FPS alıyorum onda da acayip kasıyor Full ayarlara alıyorum bunda da çok kasıyor bir öneriniz var mı?
Windows'a yeni sürüm güncellemesi gelmiş onu yaparsam düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim:
  • GTX 1650
  • AMD Ryzen 3 3100 4-Core Processor
  • 8 GB RAM
  • Windows 11 sürümüm 21H2
Oyunum kasıyor bloom her şeyi kapatıyorum medium ayarlarda oynuyorum 40 FPS zar zor alıyor ve acayip kasıyor.
Ayarları en düşüğe çekiyorum 30 FPS alıyorum onda da acayip kasıyor Full ayarlara alıyorum bunda da çok kasıyor bir öneriniz var mı?
Windows'a yeni sürüm güncellemesi gelmiş onu yaparsam düzelir mi?
RAM drop yiyor olabilirsiniz.

Ram ve Ekran kartının özellikleri düşük ama işlemciniz bu donanımlara göre aşırı fazla güçlü ama zaten oyunlarda en önemli olan ekran kartıdır işlemci sadece oyunlarda ekran kartını besler ekran kartının istediği güçten daha güçlü işlemci genellikle fps artırmaz eğer render gibi kodlama gibi işlemci ve ram isteyen gibi işleriniz yoksa 3500 4000 tl arası işlemci size gayet iyi yetecektir. İlk önce ekran kartını ondan sonra ramınızı artırmanızı tavsiye ederim. Yani sürüm güncelleme işe yaramaz. Keşke sistemi toplarken çoğu kaynağı işlemciye yatırmasaydınız.

Ram ve Ekran kartının özellikleri düşük ama işlemciniz bu donanımlara göre aşırı fazla güçlü ama zaten oyunlarda en önemli olan ekran kartıdır işlemci sadece oyunlarda ekran kartını besler ekran kartının istediği güçten daha güçlü işlemci genellikle fps artırmaz eğer render gibi kodlama gibi işlemci ve ram isteyen gibi işleriniz yoksa 3500 4000 tl arası işlemci size gayet iyi yetecektir. İlk önce ekran kartını ondan sonra ramınızı artırmanızı tavsiye ederim. Yani sürüm güncelleme işe yaramaz. Keşke sistemi toplarken çoğu kaynağı işlemciye yatırmasaydınız.
Ekran kartı yeterli ve işlemcisi bahsettiğin kadar güçlü değil ortalama ayrıca RAM ortalama bir RAM. RAM'i yükseltseniz iyi olur saçma sapan ekran kartinizi falan arttırmayın, masraf yapmayin. Kullandığınız RAM'in aynısından bir tane daha alsanız yeterli ama bence ilk başta oyunda RAM kullanımına bakın. Neredeyse tamamını kullanıyorsa ekstra RAM alın. Kullanmıyorsa bilgilendirin başka ne olabilir diye bakalım.

dostum 3500 4000tl diyorsunda ben bu sistemi zamanında o kadar aldım zaten :DDDDD

Yeni konular

Geri
Yukarı