GTX 1650 ve Ryzen 3 1200AF Sistemde AC Odyssey FPS Düşmesi

Oguzhan51

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Epic Games'ten AC Odyssey satın aldım. Lakin darboğaz yaşıyorum ve oyunu oynayamıyorum. En yükseğe çektiğimde bir sıkıntı yok lakin bu sefer de 26 FPS alıyorum, oyundan zevk alamıyorum. Daha önce Origins'i denedim korsandı onda da bu tarz droplar yiyordum. Oyunun korsan olmasına verdim bu hatayı. Lakin orijinal oyunda da aynı sorunları yaşıyorum. Bunun bir çözümü var mı? Yoksa iade edeceğim.

Sistemim:
Ryzen 3 1200 AF.
8 GB RAM.
GTX1650 GPU.
Not: Çözünürlük 1080P.

Parçaların laptop mu masaüstü parçaları mı olduğunu bilmediğimden farazi konuşacağım. Eğer laptop kullanıyorsanız turbo modundan kaynaklanıyor fps düşüşleriniz. 3 farklı çözümü var isterseniz atarım.

Dostum Assasins Creed Origins , Odyssey ve muhtemelen Valhalla da işlemciyi çok fazla kullanıyor. Sistem gerekliliklerinde 1080p Yüksek ayarlarda 30fps hedefi için R5 1400 gerektiğini söylemişler ve r3 1200af , r5 1400 ' e yakın ama altında bir işlemci, işlemcinin gücü yetmediği için oluyor olabilir. İşlemciyi yoran, Post Proccesing, Volumetric Fog, Bulutlarının kalitesini ayarlayan ayarları en düşüğe çekip öyle dener misin, bloom kapalı ve bloom açık olarak da deneme yap istersen. Bende Ryzen 5 1600 var arada fps bende de düşüyor aşırı değil ama stabil fps yok bende de.

İşlemci ve ekran kartının sıcaklık değerlerini de atar mısınız?

Oyunu GeForce experince ile optimize ettim. İlginçtir ki bu sefer CPU kullanımı tamamen%100 iken GPU kullanımı %70 idi ve sıcaklık değerleri sabit 57 derece.
Tekrardan High'a çektiğim de yukarıda belirttiğim kullanım yüzdelerini tekrar dördüm lakin sıcaklık CPU 65 derece iken GPU 67 derece idi. Ve bu sefer de oyunda hiç drop yaşamadım.
Anlam veremediğim derecede oyun benimle resmen dalga geçiyor drop sorunlarım tekrar başladı. Galiba oyunu iade edeceğim.
Oyunu iade ettim konu kilitlenebilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı