GTX 1650 vs RTX 3050

Bu bilgisayarın fiyatı da uygun alabilirsin bunu. 13.000'in üzerine 4 veya 5.000 daha ekleyip RAM, SSD veya HDD alıp onu geliştirirdim.

10. Nesil her türlü götürür. İşlemcinin nesline bakarsın türüne değil.
Mesela bir tanıdığımın monster notebooku var içinde RTX 3080 var işlemci i5 ama 10. nesil. Bayağı da oyun kaldırıyor.

Hayır sorun olmaz ama işlemci bazı yerlerde düşük gelebiliyor. Ben i5 10300H ile GTX 1660Ti bir model kullanmıştım oradan biliyorum. RTX 3050 olan modeli tercih edin.
Tamda ondan bahsediyorum düşük gelen yerlerde can sıkar mı?
(derleme hatası vs)
Bu bilgisayarın fiyatı da uygun alabilirsin bunu. 13.000'in üzerine 4 veya 5.000 daha ekleyip RAM, SSD veya HDD alıp onu geliştirirdim.

10. Nesil her türlü götürür. İşlemcinin nesline bakarsın türüne değil.
R5 6 çekirdek İ5 4 çekirdek o şekilde düşünmüştüm.

(derleme hatası vs)
üzerine bi 2000 eklersen bir tane 5 tb hdd alırsın 256 yı ellemezsin (sistemi ssdye kurmanı tavsiye ederim) mükemmel bir sistem olur.

(derleme hatası vs)

R5 6 çekirdek İ5 4 çekirdek o şekilde düşünmüştüm.
Öyle ama mesela RTX 3050 modelinde 100 FPS alacaksanız 1650 modelinde 65-70 alacaksınız. R5'in 6 çekirdek olması da havada kalmış olacak.

Hocam 1650 ile RTX 3050 arasında dağlar kadar fark var. Sadece işlemciye bakarak yorumlamayın derim.
Pek pc'den anlamıyorum diyebilirim yazılımda ekran kartından çok işlemci ve ram önemli diye biliyorum o yüzden konuyu açtım zaten.
Öyle ama mesela RTX 3050 modelinde 100 FPS alacaksanız 1650 modelinde 65-70 alacaksınız. R5'in 6 çekirdek olması da havada kalmış olacak.
Dediğim gibi oyun oynanmayacağım.

Merhabalar yazılım için laptop almayı düşünüyorum 13.000 TL bütçem var ve bu bütçe ile GTX 1650 ve RTX 3050 laptoplar var. Bu ekran kartlarında gözle görülür bir fark olur mu? Oyun için değil yazılım için kullanacağım.
(i5 10. nesil+RTX 3050 mi Ryzen 5 5600h GTX 1650 mi?)

Düşünmeye bile gerek yok tabii ki 3050

Pek pc'den anlamıyorum diyebilirim yazılımda ekran kartından çok işlemci ve ram önemli diye biliyorum o yüzden konuyu açtım zaten.

Pardon ben görmemiştim. Oyun bakımından yazdım kusura bakmayın. Siz bilirsiniz fakat ben olsam RTX 3050 olan modeli tercih ederdim.

Öyle.
İşlemci zaten 10. nesil R5 kaçıncı nesil (yani çıkış yılı) ?

Yeni konular

Geri
Yukarı