GTX 1650 vs RX 570

Bütçe
1600
Sapphire RX 570 ile MSI GTX 1650 Super her mağazada bulunmuyor dikkat et. MSI RX 570 Armor ise ısınma problemli. Bütçen tam olarak nedir? Neden sadece Vatan kullanıyorsun?

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim, internetten uzun bir araştırma yaptım ve RX 570-580 ekran kartlarında ya yazılım ya WattMan hatası ya da ısınma konusunda kronik sıkıntılar olduğu söyleniyor %80 oranda ve sadece Vatan Bilgisayar'dan alışveriş yapabilirim şu an oradan tavsiye vermeniz daha iyi olur.

Vatan'da 1720TL fiyatla Sapphire modeli RX 5500 XT'yi alabilirsin. Vatan'da en ucuz çift fanlı 1650S 1700TL böyle durumda 1650S alınır. Şahsen 1150TL'ye 570 alıp geçerdim üzerine bir de iyisinden SSD alırdım sistem hizlanirdi oyun performansında da çok fazla FPS kaybetmemiş olurdum. Vatan dışında alabilseniz 5500XT en mantıklı seçenekti.

ITX kart önermem.

Bu konularda çok bilgi sahibi değilim biraz daha detaylandırırmısınız.
Sapphire RX 570 ile MSI GTX 1650 Super her mağazada bulunmuyor dikkat et. MSI RX 570 Armor ise ısınma problemli. Bütçen tam olarak nedir? Neden sadece Vatan kullanıyorsun?
bütçem 1600 en fazla, vatan bilgisayardan alma sebebim 0 faizli 12 ay kredi ile alışveriş imkanı sağlaması. Kredi kartımda limit yok nakit para olarak da bi birikimim yok.

ITX kart çok küçüktür ve soğutması o kadar etkili olmayabiliyor. Gaming X modeline bakabilirsiniz.

Vatan'da 1720TL fiyatla Sapphire modeli RX 5500 XT'yi alabilirsin. Vatan'da en ucuz çift fanlı 1650S 1700TL böyle durumda 1650S alınır. Şahsen 1150TL'ye 570 alıp geçerdim üzerine bir de iyisinden SSD alırdım sistem hizlanirdi oyun performansında da çok fazla FPS kaybetmemiş olurdum. Vatan dışında alabilseniz 5500XT en mantıklı seçenekti.

Elimde TOSHIBA RC500 M2 SSD bulunmakta 1700 okuma 1200 yazma değerine sahip. Sizde bu durumda son karar olarak 1650s mi öneriyorsunuz
ITX kart çok küçüktür ve soğutması o kadar etkili olmayabiliyor. Gaming X modeline bakabilirsiniz.

Buna ne dersiniz? dolardan dolayı 100-200 tl indirime girerse bunu almayı düşünüyorum

Son düzenleme:
Elimde Toshiba RC500 M.2 SSD bulunmakta 1700 okuma 1200 yazma değerine sahip. Sizde bu durumda son karar olarak 1650S mi öneriyorsunuz.

1650S alabilirsiniz ama 5500XT'nin daha performanslı olduğunuda unutmayın. Yine son karar sizin fakat %10 civarı performans farkı var.

Dosya Ekleri

• Performans Farkı.png
    Performans Farkı.png
    6,4 KB · Görüntüleme: 30
Tamamdır göz önünde bulunduracağım, sağ olun.

Şöyle karşılaştırmalı testleri bırakayım ben;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Videoda da görüldüğü gibi 1650SUPER'in neredeyse hep önünde bazen 1660'ında önünene geçtiği oyunlar olmuş bundan dolayı önerim 5500XT almandan yana olacaktır.

5500XT'nin rakibi bence :D (Aralarında 3-5 FPS ile 5500XT güçlü diye biliyorum.)
Şöyle karşılaştırmalı testleri bırakayım ben;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Videoda da görüldüğü gibi 1650SUPER'in neredeyse hep önünde bazen 1660'ında önünene geçtiği oyunlar olmuş bundan dolayı önerim 5500XT almandan yana olacaktır.
PSU konusunda da çekiniyorum açıkcası nette 160-170w çektiği yazıyor 1650s ise max 90-100w aralığında ve watman ve ısınma konusunda amd den çekiniyorum tekrar parça almak için neredeyse 1-1.5 sene beklemem gerekecek tek çekindiğim kısım o

Yeni konular

Geri
Yukarı