GTX 1650 vs. RX 6500 XT

hayatsız insan

Centipat
Yer
32°40’34.19″N 117° 9’27.58″W
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tost makinesi
Meslek
İnsan
Ben genellikle CS:GO tarzı rekabetçi oyunlar oynuyorum ve bunun için de iyi FPS almak lazım böyle oyunlarda. Bu yüzden de yeni bir bilgisayar alma fikrim var. Ama bu iki ekran kartı arasında kalıyorum. Sizce oyun performansında hangisi daha iyi?
  • NVIDIA GeForce GTX 1650 4 GB
  • AMD Radeon RX 6500 XT 4 GB

RX 6500 XT GTX 1650'den daha güçlü, hele 1650 GDDR5 ise arada dağlar kadar fark var.

Hocam sendeki işlemci PCI-e 3.0 RX6500XT PCI-e 3.0 da çok kötü performans veriyor. İkinci el GTX 1660 veya GTX 1660 Ti bakmanı öneririm senin için çok mantıklı bir seçim olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam sendeki işlemci PCI-e 3.0 RX 6500 XT PCI-e 3.0 da çok kötü performans veriyor. İkinci el GTX 1660 veya GTX 1660 Ti bakmanı öneririm senin için çok mantıklı bir seçim olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Zaten ben Cyberpunk, RDR2 gibi AAA oyunlar oynamıyorum sadece CS2 ve R6'ya yetecek bir ekran kartı lazım bana. Hemde pcl 3.0 veya pcl 4.0 olduğunu nasıl anlıyıcağımı söyleye bilir misin?

6500XT, sistem PCI-e 4.0 destekliyor mu, bütçe nedir?

Bu bilgisayar hocam:

6500XT, sistem PCI-e 4.0 destekliyor mu, bütçe nedir?

Bütçeyi 100-200 AZN civarı artırabilirim önerilerinize göre bu da 1000-2000 TL yapar tahminen.

Zaten ben Cyberpunk, RDR2 gibi AAA oyunlar oynamıyorum sadece CS2 ve R6'ya yetecek bir ekran kartı lazım bana. Hemde PCI-e 3.0 veya PCI-e 4.0 olduğunu nasıl anlıyıcağımı söyleyebilir misin?

PCI-e sürümünü öğrenmek için işlemcinin ve anakartın resmi sitesine bakmak gerekiyor işlemci desteklemeyince anakarta bakmaya da gerek kalmıyor. Hocam sadece CS2 de yetsin diyorsunuz ama CS2 de de FPS önemli siz bunu alırsanız hiç verim alamayacaksınız paranızın %30-40'ı boşa gitmiş gibi olacak. Azerbaycan'ın alışveriş siteleri nasıl bilmiyorum ama bence Instagram'dan almayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı