GTX 1650S 4GB vs RX 5500 XT 4GB

Hocam bence o fiyata iyi. Fiyat bakımından bakarsak o fiyata 1650 satılıyor yakın kart olarak. Bildiğime göre de 5500XT 1650'den daha iyi. 1650S'nin stok durumu hala belli değil. Daha da zamlayıp koyabilirler. Bence yanlış bir seçim değil o fiyat için. Önümüzde güzel bir 1650S indirimi olursa iade edersiniz en kötü.
Teşekkürler hocam, 1650S ile karşılaştırmasına bakıyorum bazı oyunlarda 5500 xt geçiyor bazılarında 1650s. Güçleri eşit sanırım. Forumda çok araştırıyordum hep 1650s daha iyi diyolar ama pek abartılcak kadar fark yok. Eşit gibiler. Haksız mıyım? Normalde 8 GB alacaktım ama fiyatları o kadar yükseldi ki, umudumu kestim.
4 gb içinse 1650 Super ama 8 GB içinse kesinlikle 5500 XT, bildiğim kadarıyla sürücü sorunu çok olmayan bir kart ve 1660'a yakın bir performası oluşmaya başladı, ayrıca 8 GB modeli VRAM açısından da uzun süre götürür ultrada oyun oynuyorsanız.

Oynadığın oyunlara bağlı biraz da, bazı oyunlar Nvidia optimizile olduğu için 1650 Super fark atıyor bazı oyunlarda. Eğer oyun zevkin etkilenmediyse ve donanımsal bir sıkıntı yoksa kartta güle güle kullanırsın umarım 😊.
Çok teşekkür ederim hocam, epey araştırdım ama bu fiyatlar yükseliyor diye almak zorunda kaldım. Normalde 8 GB versiyonunu 1 aydır kovalıyorum, düşüğe yakalayamadım hiç. İkinci elleri zaten fırladı. İyi bir seçim yapmışımdır umarım.

Teşekkürler hocam, 1650S ile karşılaştırmasına bakıyorum bazı oyunlarda 5500 xt geçiyor bazılarında 1650s. Güçleri eşit sanırım. Forumda çok araştırıyordum hep 1650s daha iyi diyolar ama pek abartılcak kadar fark yok. Eşit gibiler. Haksız mıyım? Normalde 8 GB alacaktım ama fiyatları o kadar yükseldi ki, umudumu kestim.
Hocam forumda gördüğüm kadarıyla sıralama şu: 1650<5500XT 4GB<1650S<5500XT 8GB. 1650 fiyatına daha iyi bir kart almak bence yanlış bir seçim değil fakat söylediğim gibi ileride 1650S güzel bir indirime girerse tersi olabilir. Zamana da bağlı mesela sadece ekran kartı kaldıysa geriye sizin için ve artık açıp oyun oynamak istiyorsanız güzel bir tercih olmuş. Ben biraz daha bekleyip 1650S indirimi kovalamayı planlıyorum.

Hocam forumda gördüğüm kadarıyla sıralama şu: 1650<5500XT 4GB<1650S<5500XT 8GB. 1650 fiyatına daha iyi bir kart almak bence yanlış bir seçim değil fakat söylediğim gibi ileride 1650S güzel bir indirime girerse tersi olabilir. Zamana da bağlı mesela sadece ekran kartı kaldıysa geriye sizin için ve artık açıp oyun oynamak istiyorsanız güzel bir tercih olmuş. Ben biraz daha bekleyip 1650S indirimi kovalamayı planlıyorum.
Ben rx5500 xt 8gb versiyonunun stoğa girmesini beklerken 1050ti dahil bir çok kartın piyasada tükendiğini görünce mecburen gigabyte rx5500 xt 4gb aldım 3 fanlı büyük bir şey ama performansı iyi biraz texture dan kısıyorum oyunlarda

Geri
Yukarı