GTX 1650S i5 6500 sistem RDR 2 takılma

SeidEhmedovv

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim bu.
  • GTX 1650S
  • i5-6500
  • 8 GB RAM
  • SSD, HDD
Oyunda oyunun kendi verdiği ayarlarda oynuyorum. FPS'i̇m gayet güzel ama sık sık drop yiyorum. Mesela oyuna yeni girince dropdan oynanmıyor 30 sn sonra düzeliyor. İlk defa ateş edince drop yiyorum ikinci ateşte drop olmuyor. Videoda belli zaten. RAM yetiyor. Oyunda arkada hiçbir şey açık değil. RAM diye yazmayın yani. Her oyunda böyle drop yiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha akıcı FPS için 12GB ram öneriliyor.
Youtubede videolara bakıyorum millet 8 gb ram ile drop yemiyor ama ben her grafikde drop yiyorum.

İşlemci kaynaklı sorun, mouse çevirip etrafa baktığında ve silah sıktığında droplanıyor.
Ayrıca işlemciniz ekran kartını besleyecek güçte değil.

Drop anında işlemci kendi kullanımından düşmüyor sadece GPU kullanımı düşüyor

YouTube'da videolara bakıyorum millet 8 GB RAM ile drop yemiyor ama ben her grafikde drop yiyorum.

Drop anında işlemci kendi kullanımından düşmüyor sadece GPU kullanımı düşüyor.

RAM kapasitesi tek çözüm değil. İşlemcisi ekran kartı aynı olan bir laptop ta 4 GB RAM'li sistem 8 GB'lı sistemden daha iyi olabilir bizzat deneyimledim. (oyun performansından bahsetmiyorum)

Eskiden uncharted 4 ü de sorunsuz dropsuz oynuyordum sonra birşey oldu ve her oyunda drop yemeye başladım. Oyunu %70 bitirmiştim mesela ama yeniden başlamak istedim ama aşırı drop yiyorum.

Windows 11 mi kullanıyorsunuz? Eğer 11 kullanıyorsanız sorunu bulduk. Bende R5 1600 AF - Rx 5500 xt ikilisi ile bazı oyunlarda etrafa bakınca vb gpu kullanımı düşüp drop yiyordum. Windows 10 a formatlayarak sorunu çözdüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı