Çözüldü GTX 1650S sistem Valorant oynarken yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmetulgen

Picopat
Valorant oynarken sistemim kendini yeniden başlattı ve son hız fanlar dönmeye başlamadı. Ne ekran geldi ne de fanlar yavaşladı. Sorun neden kaynaklı olabilir bilgisayarı alalı 2 ay oldu.
Sistem:
ASUS TUF GTX 1650 Super.
ASUS Prime A320M-F.
G.Skill Ripjaws 8x2 3000 MHz.
R3 3100.
PSU kasanın PSU'su Corsair Carbide Spec 05.

PSU problemli olabilir yeni bir tane denemek ile çözülebilir yada OCCT programını indirip PSU test programını çalıştırabilirsiniz test sırasında kapanma oluyorsa tekrar yazınız.
Ayrıca RAM MHZ’lerini düşürüp takip edebilirsiniz.

Kral sistemin Valorant'ı kaldırır fakat, Valorant bazen sebepsizce bellek + RAM'i çok yiyor bundan da fanlar son hız çalışıyor arada bu olabiliyor. PC'yi 1, 2 gün dinlendir bence.

O.C işlemi var mı herhangi parçada?
Bilgisayarımın ekran kartı kendinden fabrika çıkışlı overclocklu onun dışında herhangi bir parçada overclock yok.
PSU problemli olabilir yeni bir tane denemek ile çözülebilir yada OCCT programını indirip PSU test programını çalıştırabilirsiniz test sırasında kapanma oluyorsa tekrar yazınız.
Ayrıca RAM MHZ’lerini düşürüp takip edebilirsiniz.
Şu anda elimde herhangi bir PSU yok ve ram frekanslarım 2133 mhz yükseltmeye çalışınca hata veriyor ayrıca bilgisayarı açmam şu anda sağlıklı olur mu?
Anakartta sıkıntı olabilir diye düşünüyorum.
Garanti kapsamına girer mi peki?
Kral sistemin Valorant'ı kaldırır fakat, Valorant bazen sebepsizce bellek + RAM'i çok yiyor bundan da fanlar son hız çalışıyor arada bu olabiliyor. PC'yi 1, 2 gün dinlendir bence.
Bu olabilir çünkü bir kere daha yaşadım bunu ve yine valorant oynarken oldu.

Farklı oyunlarda bu durum yaşanıyor mu? Sistemi açmanız sorun yaratmaz, sorunun kaynağını bulmanız gerekiyor oturarak bir şey yapılmaz. PSU sorunlu ise garantiye yollarsınız zaten. Dediğim testi yapmalısınız.

Farklı oyunlarda bu durum yaşanıyor mu? Sistemi açmanız sorun yaratmaz, sorunun kaynağını bulmanız gerekiyor oturarak bir şey yapılmaz. PSU sorunlu ise garantiye yollarsınız zaten. Dediğim testi yapmalısınız.
Farklı oyunlarda yaşanmıyordu sadece cs:go'da 2 kere mavi ekran verdi pc. az önce açmayı denedim aynı şey tekrar oldu sorun psuda mıdır anakartta mı?

Az önce PC'yi tekrardan açmaya çlıştım fakat yine açılmadı fanlar çok hızlı dönüyor ve yavaşlamıyor monitöre de görüntü gelmiyor bu yüzden ben de PSU'dan sistemi kapatıyorum

Geri
Yukarı