GTX 1650S sistem vs RX 5500 XT sistem

EminAbuy1

Decapat
Eğer alırsam bu sistemin anakartını ASUS EX-H410M-V3 2933MHz DDR4 soket 1200 HDMI mATX yapıp, ekran kartını da 1650 Super yapmayı,

Corax 3155-4 [Yavuz Selim] I R3 3100 RX5500 XT 4GB 8GB DDR4 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com
Bu sistemi de alırsam işlemciyi R5 1600 yapmayı düşünüyorum.

Sizce hangi sistem daha uygun ve daha iyi performans gösterir? Şu anlık benim aklımda teknozone var.

İkisinin de PSU'su çöp, SSD'si kronik sorunlu.
Gerçekten anlamıyorum sizi çöp,leş,kullanılamaz gibi fikirleriniz kimseye gram yardımcı olmuyor bilginize.
Eğer alırsam bu sistemin anakartını ASUS EX-H410M-V3 2933MHz DDR4 soket 1200 HDMI mATX yapıp, ekran kartını da 1650 Super yapmayı,

Corax 3155-4 [Yavuz Selim] I R3 3100 RX5500 XT 4GB 8GB DDR4 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com
Bu sistemi de alırsam işlemciyi R5 1600 yapmayı düşünüyorum.

Sizce hangi sistem daha uygun ve daha iyi performans gösterir? Şu anlık benim aklımda teknozone var.
Ben olsam 2. sistemin ssd'sini değiştirip alırdım. 2. sistem daha iyi performans gösterir.

Ayrıca SSD'lerin sorunu nedir? Merak ettim.
SU630 ve SU650 serisi SSD'lerde SSD sağlığı düşmesi ve dolayısıyla yavaşlama sıkıntısı var.
Bu fiyat bandında önerdiğiniz bir sistem var mıdır?
İlla hazır sistem olması şart mı? Parçaları tek tek sipariş etseniz kendiniz toplayabilir misiniz? Çünkü ne yazık ki düşük bütçedeki hazır sistemlerde pek iyi parçalar olmuyor.

Gerçekten anlamıyorum sizi çöp, leş, kullanılamaz gibi fikirleriniz kimseye gram yardımcı olmuyor bilginize.
İçerisinde kullanılan bileşenlerin hangi kalitede olduğu belli olmayan, her türlü akım korumasından mahrum, üzerinde yazan W değerini veremeyen, dandik Çin malı bir PSU'ya başka ne denir?
Sistemi ne zaman yakacağı belli olmaz. Forumda aratırsanız bu markaları kullanan ve kelimenin tam manasıyla sistemi yanan kullanıcıları görürsünüz.

SU630 ve SU650 serisi SSD'lerde SSD sağlığı düşmesi ve dolayısıyla yavaşlama sıkıntısı var.

İlla hazır sistem olması şart mı? Parçaları tek tek sipariş etseniz kendiniz toplayabilir misiniz? Çünkü ne yazık ki düşük bütçedeki hazır sistemlerde pek iyi parçalar olmuyor.

İçerisinde kullanılan bileşenlerin hangi kalitede olduğu belli olmayan, her türlü akım korumasından mahrum, üzerinde yazan W değerini veremeyen, dandik Çin Mali bir PSU'ya başka ne denir?
Sistemi ne zaman yakacağı belli olmaz. Forumda aratırsanız bu markaları kullanan ve kelimenin tam manasıyla sistemi yanan kullanıcıları görürsünüz.

Kendim toplayabileceğimi sanmıyorum.

Kendim toplayabileceğimi sanmıyorum.
Bu sistemde fotoğraftaki değişikleri yapıp bir de depolama ihtiyacınıza göre kapasitesini seçip Patriot Burst SSD alabilirsiniz.
Adsız.png

Dipçe: İleride ekran kartınızı değiştirirseniz PSU'nuzu değiştirin. İçerisindeki PSU daha üst seviye ekran kartlarında sıkıntı çıkarabilir.

Dediğim 240GB'lık SSD ile bu sistem toplamda 4.898₺ yapıyor.

Ya da attığınız Corax sistemde kasayı Cougar seçip alabilirsiniz. PNY SSD'ler hakkında bilgim yok.

@valazquez Sizde sorun olmadığı o ürünün sorunsuz veya başkasında sıkıntı çıkarmayacağı anlamına gelmez. Kalitesiz olduğu gerçeğini de değiştirmez.

Ayrıca benim bahsettiğim şey sadece markalara has bir şey değil. Her markanın alınmaması gereken ürünleri vardır. Cooler Master Elite serisi, Corsair VS (turuncu etiket), Thermaltake Litepower gibi.

Gamepower, Hadron, Rampage, Frisby, Powerboost marka PSU'lardan ise uzak durun. PSU'larının siteleri bile yok. İçerisindeki kapasitörler, korumalar, sertifikalar mechul. Kutusuna 80+ basıp satıyorlar.

Bu markaların tüm ürünleri Çin'de fason ürettiriliyor. Yani siz de isterseniz Alibaba gibi toptancı/üreticilerin olduğu bir siteden herhangi bir PSU seçip üzerine kendi adınızı, 80+ platinium yazdırıp alabilirsiniz.

Ek olarak, PSU'ların testlerinin yapılarak kalitelerine göre sıralandığı bu listeye göz atabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı