GTX 1650S sistemde her oyun açıldıktan hemen sonra kapanıyor

syfttncastle

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Apacer Panther Black Gold 8 GB 3000 Mhz DDR4 CL16
Ekran kartı
MSI GTX 1650 SUPER
Anakart
MSI B460 Pro
İşlemci
i3-10100F
Ekran kartım yeni bir ekran kartıyla garantiden değiştirilidi (yeni gelen kart NVIDIA 1650 Super).
Sürücülerini, her şeyini kurdum fakat hiçbir oyunu açamıyorum. Tıklıyorum oyunlara, hiçbiri açılmıyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartım yeni bir ekran kartıyla garantiden değiştirilidi (yeni gelen kart NVIDIA 1650 Super).
Sürücülerini, her şeyini kurdum fakat hiçbir oyunu açamıyorum. Tıklıyorum oyunlara, hiçbiri açılmıyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Oyunlar açılıp kapanıyorsa, tahminen güç kaynağın sistemi tam besleyemiyordur. Eğer sorun güç kaynağında değilse donanımsal değilde yazılımsal bir sıkıntı olabilir. Birde sana bir önerim var hangi oyun açılırsa açılsın fps drop olacağından adım gibi eminim. İmkanın varsa aynı ramden 1 tane daha alıp dual channel olarak 2x8 şeklinde kullan. Böyle çok daha verim alacağından eminim. Başıma geldiği için söylüyorum :)

Güç kaynağın ve eski ekran kartın
Eski ekran kartım msi 5500 xt 4gb
Güç kaynağım ise Cougar stx 700w
Oyunlar açılıp kapanıyorsa, tahminen güç kaynağın sistemi tam besleyemiyordur. Eğer sorun güç kaynağında değilse donanımsal değil de yazılımsal bir sıkıntı olabilir. Bir de sana bir önerim var hangi oyun açılırsa açılsın FPS düşmesi olacağından adım gibi eminim. İmkanın varsa aynı RAM'den 1 tane daha alıp Dual channel olarak 2x8 şeklinde kullan. Böyle çok daha verim alacağından eminim. Başıma geldiği için söylüyorum :)

700W güç kaynağı var sorunun ondan olduguna emin miyiz eğer ondan ise hemen isteteyim yenisini.
Güç kaynağın ve eski ekran kartın ne?

Sorun biraz araştırma sonucunda PSU'dan olduğu kanısına vardım, PSU öneriniz var mıdır pahalı olmayacağı surette.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı