GTX 1650S sisteme takıldığında ekrana görüntü gelmiyor

srf.usta

Kilopat
Merhaba. Forumdaki bu konu hakkında neredeyse tüm çözüm yollarını denedim fakat sorunuma çözüm bulmadım.
Sistem onboard olarak görüntü vermektedir fakat ekran kartı taktığımda sistemde görüntü gelmemektedir. Ekran kartı takıldıktan sonra bilgisayarı açtığımda bilgisayar açılıyor 1 saniye sonra sistem kendi gücünü kesip tekrar çalışmaktadır. 2. ve 3. kez açmayı denediğimde bu şekilde sistem elektrik kesip tekrar çalışmıyor fakat hiçbir şekilde görüntü gelmemektedir ve ekran kartı takılı olduğunda klavye ve farede ışık yanmamaktadır.
BIOS güncellemesi yapıldı PSU 6 pin çıkışı 2 adet bulunmakta ikisini de denedim hatta ikisinde de sorun olabileceğini düşünerek GTX 1050 PSU girişi olmayan bir ekran kartı ile denedim fakat görüntü alamadım şu anda kullanmak istediğim ekran kartı GTX 1650 Super sistemin diğer bileşenleri.
İşlemci i7 4770K.
Anakart MSI Z97 PC Mate.
PSU FSP Hydro 700W 80+ Bronze.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç girişlerini doğru yaptığınıza emin misiniz? Belki güç kaynağında sorun vardır, ya da kabloda.
Evet ürün aslında çalışıyordu tam olarak anlamadığım bir şekilde bu gün işten geldiğimde bilgisayarı çalıştırdığımda bu sorun ile karşılaştım.
GTX 1050 ile de görüntü alamadığını söylüyorsan bu ekran kartlarını başka bir anakartta test etmelisin. Bence sorun anakartta.
Aslında bende böyle düşünüyorum ama belki başka bir yöntem vardır bir çözüm buluruz umuduyla konu açtım. Sanırım anakart değiştirmem gerekecek.

Evet ürün aslında çalışıyordu tam olarak anlamadığım bir şekilde bu gün işten geldiğimde bilgisayarı çalıştırdığımda bu sorun ile karşılaştım.

Aslında bende böyle düşünüyorum ama belki başka bir yöntem vardır bir çözüm buluruz umuduyla konu açtım. Sanırım anakart değiştirmem gerekecek.

Bu hatayı yaptığını sanmıyorum ama yine de yazayım; görüntü alacağın kabloyu kartın çıkış portlarına takıyorsun değil mi?

Bu hatayı yaptığını sanmıyorum ama yine de yazayım, görüntü alacağın kabloyu kartın çıkış portlarına takıyorsun değil mi?
Evet, kart üzerindeki çıkışlarda sorun olma ihtimaline karşı kartın üzerindeki DVI, HDMI ve Display Port olarak 3 çıkış ile görüntü almayı denedim fakat hiç bir çıkıştan görüntü alamadım.

Hocam ekran kartında bir sorun olabilir kısa devre vs. gibi. Gerçi başka bir kartla da denediğinizi söylemiştiniz, PSU'da bir sıkıntı olabilir. Ekran kartınızı başka bir bilgisayarda ya da güç kaynağında dener misiniz?

Hocam ekran kartında bir sorun olabilir kısa devre vs. gibi. Gerçi başka bir kartla da denediğinizi söylemiştiniz, PSU'da bir sıkıntı olabilir. Ekran kartınızı başka bir bilgisayarda ya da güç kaynağında dener misiniz?
Deneyebileceğim bir bilgisayar buldum akşam farklı bir bilgisayarda deneyeceğim. Duruma göre haber veririm.

Ürünü denedim 2 ekran kartı da diğer bilgisayarda görüntü verdi diğer bilgisayardaki PSU'yu kendi bilgisayarımda denedim görüntü hala yok sanırım anakart diğer bileşenlerin tamamını denedim fakat sonuç değişmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı