GTX 1660 alınır mı?

Bütçe
1200 TL

OmerF_B

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bu senenin başlarında RX 560 ekran kartım bozuldu. Üniversite sınavına hazırlandığım için de değiştirmedim. 1200 TL'ye ikinci el EVGA GTX 1660 buldum. Kartın sahibiyle anlaşabilirsem almak istiyorum. Adobe Premiere'de video hazırlıyorum ve CS:GO, R6, LoL gibi günümüz rekabetçi oyunlarını oynuyorum. Herhangi bir sorun çıkmayacak olursa adı geçen ekran kartını alınır mı? Teşekkürler, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
1200'e hiçte normal bir fiyat değil bu işin içinde bir sorun olmaması şüphelendiriyor insanı. Ya gönlünden koptuğundan böyle yapıyordur ki düşük ihtimal ya da ölmüş kart olabilir.

GTX 1660 AAA oyunlar çok oynamıyorsanız tercih edilebilecek bir karttır. R6S ve LoL gibi oyunları rahatlıkla kaldıracaktır. CS:GO daha çok işlemciye bağlı bir oyun olduğundan ötürü çok büyük bir performans farkı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Onun dışında Warzone gibi bir oyunda Ultra da 60+ FPS verebiliyordu sanırsam. Alınır fakat uzun vadede çok iyi bir kart olmayacaktır.

Edit: GTX 1660'ı 1200 TL gibi bir fiyata satmak hiç mümkün değildir diye düşünüyorum. Mining yapılmış veya Overclock yapılıp uzun süre çalıştırılmış olabilir. Kartı düzgünce dışarıdan inceleyin, tornavida çiziği veya herhangi bir işlem yapılmış mı diye bir bakın. Zira Benchmark testleri de isteyin.

GTX 1660 AAA oyunlar çok oynamıyorsanız tercih edilebilecek bir karttır. R6S ve LoL gibi oyunları rahatlıkla kaldıracaktır. CS:GO daha çok işlemciye bağlı bir oyun olduğundan ötürü çok büyük bir performans farkı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Onun dışında Warzone gibi bir oyunda Ultra da 60+ FPS verebiliyordu sanırsam. Alınır fakat uzun vadede çok iyi bir kart olmayacaktır.

Edit: GTX 1660'ı 1200 TL gibi bir fiyata satmak hiç mümkün değildir diye düşünüyorum. Mining yapılmış veya Overclock yapılıp uzun süre çalıştırılmış olabilir. Kartı düzgünce dışarıdan inceleyin, tornavida çiziği veya herhangi bir işlem yapılmış mı diye bir bakın. Zira Benchmark testleri de isteyin.
AAA oyunlar için birebir bir kart 1660. Uzun vade olarak 1080P'de ayar takıntısı olmayan birini 7 - 6 sene götürebilecek bir ömre sahip Xbox Series S'in GPU'sunu göz önüne alırsak.

Arkadaşın sorusuna gelecek olursak 1200 TL'ye temiz ve stabilse kesinlikle kaçırmamasını öneriyorum.

AAA oyunlar için birebir bir kart 1660. Uzun vade olarak 1080P'de ayar takıntısı olmayan birini 7 - 6 sene götürebilecek bir ömre sahip Xbox Series S'in GPU'sunu göz önüne alırsak.

Arkadaşın sorusuna gelecek olursak 1200 TL'ye temiz ve stabilse kesinlikle kaçırmamasını öneriyorum.
Aslında şu anki AAA oyunların çoğunu High-Ultra'da açabilen bir kart, onu biliyorum. İleri de çıkacak oyunlar için aslında demiştim onu, yeni çıkacak oyunlar bilgisayarı yok edecek kalitede grafiklere sahip gibi gözüküyor. Zira RTX'in DLSS teknolojisi baya işe yarayacak gibi gözüküyor. O nedenle bu aralar RTX kartlara yönelmek daha mantıklı diye düşünüyorum tabii fiyat açısından da tuzlu RTX kartlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı