GTX 1660 ekran kartı boşta 51 derece

beyemirs

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
GTX 1660 ekran kartım var eskiden boşta 25-38 derece arası oluyordu. Fakat şimdi 51 derece. İki ekranım var ve ikisinde de hareketli wallpaper var. Sistemim yaklaşık 2 buçuk yıldır benimle ve geldiğinden beri bir kere bile termal macununu yenilemedim hem ekran kartının hem de işlemcinin.

1677247128139.png

Görev yöneticisinde de görüldüğü gibi kart boşta değil, %37'lik bir kullanım söz konusu, değer normal. Yükte kaç dereceye çıkıyor?

Eskiden RDR 2 de 73 dereceleri görüyordu fakat geçen girdiğim de RDR 2 de 78-82 dereceleri görüyor. Wallpaper Engine'den wallpaper açık 2 ekranda da ondan güç tüketiyor fakat bu güç bu kadar ısındırır mı ki?

Bu mu boş dediğin reis? 7G RAM, Diskin tamamını kullanıyorsun şuan. Arkada ağır bir program açık işlemci ve GPU kullanımı da bir miktar var. Her ihtimale karşılık virüs taraması yapmanızı öneririm.

Eskiden RDR 2 de 73 dereceleri görüyordu fakat geçen girdiğim de RDR 2 de 78-82 dereceleri görüyor. Wallpaper Engine'den wallpaper açık 2 ekranda da ondan güç tüketiyor fakat bu güç bu kadar ısındırır mı ki?
Bir sorun olduğunu sanmıyorum Wallpaper Engine kullanmadan gözlemleyin bir de.

Bu mu boş dediğin reis? 7G RAM, diskin tamamını kullanıyorsun şu an. Arkada ağır bir program açık işlemci ve GPU kullanımı da bir miktar var.

Bilgisayarı yeni açmıştım C diskinde Windows yüklü ondan kullanılıyor olabilir. Onun dışında arkada Spotify Steam ve Discord'dan başka bir şey açık değil. Sadece dediğim gibi 2 ekranda da hareketli wallpaper var.

1677247564731.png

Tamam işte bir ton şey açık arkada. Önde açık olması gerekmiyor illa. Diğer parçaların ısınması önce kasa içi hava sirkülasyonunu etkiler. Kasanın iç ısısı yükselince ekran kartın soğuk olsa bile o da ısınmaya başlar. Tüm kullanımlar sıfır ve düşükken, arkada hiçbir şey açık değilken, wallpaper dahil. Sıcaklıkları tekrar kontrol edin. GPU fanı donanımsal olarak kontrol edin.

Geri
Yukarı