GTX 1660 kendi kendine kapanıyor

BoraAlaBora

Hectopat
Uzun bir süredir oyun oynarken bilgisayarım aniden siyah ekran veriyor ve arkada açık olan ses takılıp kalıyor. Anakartta işlemci ve açılış ışıkları yanmaya başlıyor. Uzun bir süredir böyle bir hata olmuyordu ama şimdi tekrar başladı. Genelde düşük sistem isteyen oyunlarda kapanıyor. Günlük kullanımda veya çok fazla güç isteyen oyunlarda hiç böyle bir şey yaşamadım. Bence PSU yüzünden oluyor. Ayrıca böyle bir hatta bilgisayarıma çok fazla hasar verir mi?

Ekran kartı: MSI GTX 1660 OC.
Anakart: MSI B450M Pro- M.2 Max-PSU: Corsair CV650.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci hararet yaptığı için kapanıyor olabilir, RAM'leri fazla MHz'ye ayarladığın için olabilir. Sistem kaynaklarını izleyen program ile harareti takip edebilirsin. RAM MHz'leri düşürerek de deneme yapabilirsin. Her denemede sadece 1 değişkeni değiştir yoksa hangisinin sorun yaptığını anlayamazsın.
PC kapanması en fazla Windows'u çökertir formata mecbur eder. Bozulmaz ama böyle sorunlu kullanma tabii ki.

Kankam Corsair 650W PSU Bronze belgesi var uzun süredir kullaniyorsan tanidigin bir bilgisayarciya baktir ya da yeni bir PSU al gücün yetiyorsa ekran kartini degistir günümüz oyunlari 1660 icin agir oyunlar.

İşlemci hararet yaptığı için kapanıyor olabilir, RAM'leri fazla MHz'ye ayarladığın için olabilir. Sistem kaynaklarını izleyen program ile harareti takip edebilirsin. RAM MHz'leri düşürerek de deneme yapabilirsin. Her denemede sadece 1 değişkeni değiştir yoksa hangisinin sorun yaptığını anlayamazsın.
PC kapanması en fazla Windows'u çökertir formata mecbur eder. Bozulmaz ama böyle sorunlu kullanma tabii ki.

Dragon Center'dan extereme performance açıyorum oyun oynarken 4GHz kilitliyor işlemciyi belki dediğin gibi olabilir. Ayrıca RAM'lerin mhzleride yüksekti. Dragon Center'dan ortalama moda aldım belki sorun düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı