GTX 1660 Oyunlarda ani takılmalar

wakeup

Centipat
Merhaba, elimde bulunan sistemin ekran kartı 3,4 ay önce bozulduğu için ileriye dönük bir ekran kartı almaya karar verdim. Fakat aldığım kartta oyunlarda bu sistem ile ani FPS düşmesi yaşıyorum ani takılmalar ve arkadaşlarım ile konuşurken Discord'dan ani ses kesilmesi sorunlarını yaşıyorum. İşlemcimin darboğaz yaptığının farkındayım fakat darboğaz FPS düşmesi yapmıyor sadece karttan tam performans vermez diye biliyorum. Monitörüm biraz eski 19.3inch HD bir monitör fakat DSR yardımı ile oyunları 1080P veya 1440P yapabiliyorum ama droplar hala devam ediyor. Sistemim şu şekilde yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

İşlemci: i5 2500 3.30 3.60GHz
Ekran Kartı: MSI Ventus XS GTX 1660
RAM: 1333MHz 10GB (2.2. 2.4) Kingston
HDD: WD Blue 1TB 7200RPM
PSU: Cooler Master Bronze 650W 80Plus

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapabileceğiniz çok fazla şey yok, arkaplan da bir problem var mı peki? İşlemciyi oyun ve discord dışında kullanan ?
Onun dışında discordun donanım hızlandırması ayarını kapatabilirsiniz.
Arka planda sadece sesimi iyileştirmek için kullandığım Voicemeeter Banana var onun dışında sistemin genel işleri.
Monitör'ün normal de maksimum çözünürlüğü nedir?
1366x768 verebiliyor maksimum hocam.
Yapabileceğiniz çok fazla şey yok, arkaplan da bir problem var mı peki? İşlemciyi oyun ve discord dışında kullanan ?
Onun dışında discordun donanım hızlandırması ayarını kapatabilirsiniz.
Hocam benim takıldığım nokta bu sistemin testlerini 2K da ve ya 4K da yaptıklarında drop olmaması ani düşüşler yaşanmaması. Bende bunlar çok fazla var ekran kartı dışında sistem 3, 4 yıllık anlamadım problemin ne olduğunu. Oyunlardan soğuttu beni.

Dosya Ekleri

• 05CD5E72-F7D9-4E15-A8BD-B9899210C86F.jpeg
    05CD5E72-F7D9-4E15-A8BD-B9899210C86F.jpeg
    1,7 MB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı