Çözüldü GTX 1660 oyunlarda "yetersiz bellek" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rephellboy

Hectopat
RAM
HyperX CL15 3000MHz
Ekran kartı
GTX 1660
Anakart
Asrock B450M-HDV R4.0
İşlemci
AMD Ryzen5 2600
Merhaba, birkaç gündür bazı oyunlarda crash almayı başladım ve aldığım hata ekran kartı yetersiz bellek hatasını alıyorum. Fortnite, Dying Light 2, The Evil Within ve The Last of Us part 1'de bu sorunları yaşıyorum. Saydığım oyunların hepsini bir hafta önceye kadar herhangi bir sorun olmadan oynuyordum. The Last of Us part 1'i açarken yetersiz bellek hatası verip oyuna girmiyor, Dying Light 2'de ise oyunu 10-15 dakika oynadıktan herhangi bir hata vermeden oyundan atıyor. Fortnitta ise attığım ekran görüntüsündeki hatayı veriyor.
FurMark ile 30 dakika 1920x1080p Full screen ve anti-aliasing: 8X MSAA ile test yaptım ve herhangi bir sıkıntı olmadı.
AIDA64 Extreme ile 30 dakika RAM ve CPU test ettim yine bir sorun oluşmadı.
Ekran kartın sürücüsünü da DDU ile silip tekrar yükledim fakat yine aynı sorun var.
Sistem özellikleri:
  • İşlemci: Ryzen 5 2600.
  • Ekran kartı: Palit Dual GTX 1660 6 GB.
  • RAM: HyperX 16 GB 2x8 DDR4 CL15 3000MHz.
Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir?
Yapmadığım tek şey format onu da böyle devam ederse mecbur yapmak zorundayım.

Dosya Ekleri

• Error Dying light 1.png
    Error Dying light 1.png
    163,9 KB · Görüntüleme: 62
  • Error dying light 2.png
    Error dying light 2.png
    138,5 KB · Görüntüleme: 56
  • Error Fortnite.png
    Error Fortnite.png
    3,2 MB · Görüntüleme: 38
  • Error kernelbase.png
    Error kernelbase.png
    137,7 KB · Görüntüleme: 52
  • Error Nvidiashare.png
    Error Nvidiashare.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 49
  • Aida64 30Min.png
    Aida64 30Min.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 37
  • furmark_000005.jpg
    furmark_000005.jpg
    281,5 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, birkaç gündür bazı oyunlarda crash almayı başladım ve aldığım hata ekran kartı yetersiz bellek hatasını alıyorum. Fortnite, Dying Light 2, The Evil Within ve The Last of Us part 1'de bu sorunları yaşıyorum. Saydığım oyunların hepsini bir hafta önceye kadar herhangi bir sorun olmadan oynuyordum. The Last of Us part 1'i açarken yetersiz bellek hatası verip oyuna girmiyor, Dying Light 2'de ise oyunu 10-15 dakika oynadıktan herhangi bir hata vermeden oyundan atıyor. Fortnitta ise attığım ekran görüntüsündeki hatayı veriyor.
FurMark ile 30 dakika 1920x1080p Full screen ve anti-aliasing: 8X MSAA ile test yaptım ve herhangi bir sıkıntı olmadı.
Ekran kartın sürücüsünü da DDU ile silip tekrar yükledim fakat yine aynı sorun var.
Sistem özellikleri:

Format at bence temiz bir kurulumla çözülebilir.
Sistem özellikleri:

Format at bence temiz bir kurulumla çözülebilir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı