GTX 1660 Ryzen 2600 Kasma Sorunu

anilturkel

Decapat
Arkadaşlar merhaba, 1 hafta önce topladığım bilgisayarım ile ciddi sorunlar yaşıyorum. GTX 1660 ekran kartı, Ryzen 5 2600 işlemci, 8 GB 2666 RAM, A320M anakart, 500 Watt 80+ güç kaynağım var.
Battlefield 1'de 64 kişilik harita 1080p çözünürlükte oynuyorum. FPS bir türlü sabit kalmıyor. Sürekli olarak anlık düşüşler droplar yaşıyorum. FPS 80-90 civarındayken aniden 30-40'a düşüyor sonra tekrar 80-90'a çıkıyor. Oyun sürekli bu şekilde anlık FPS düşüşleri ile ilerliyor. Monitörüm G-Sync destekliyor. Onu açık bırakıyorum. V-Sync'i kapatıyorum. Anti Aliasing ise TAA kullanıyorum. FPS düşüşlerini nasıl engelleyebilirim yardımcı olabilir misiniz lütfen? Tüm sürücüler güncel ve bilgisayarı yüksek performans modunda kullanıyorum. Benzer durumu Insurgency Sandstorm oynarken de yaşıyorum. Dünya para verdiğim bilgisayarda bunları yaşamak gerçekten çok üzücü. Problem RAM yetersiz geldiği için olabilir ama emin olamıyorum. Sonuçta RAM yetersiz geliyor olsa oyunda 80 yerine 60 FPS alırım ama yine de anlık FPS düşüşleri olmaz diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram yetmiyor. Rx 590 ve 2600x ile kullanıyorum anakartımız aynı ram aynı şekilde 8gb 2666mhz. Oyunlarda anlık fps düşüşleri yaşıyordum. Bir 8gb ram daha eklediğimde bu ortadan kalktı.

Battlefield ultra ayarlarda GPU %95'i geçmiyor. CPU ise %60'ı geçmiyor. FPS 100-120 arası. İlginç bir şekilde ram kullanımı 6-7 gb arası gösteriyor. Onu anlamadım. Ama droplar var işte. Sıcaklıklar normal mi sizce arkadaşlar ?

Dosya Ekleri

• e1e755cb0398e57eabbb94efd3669daf.JPG
    e1e755cb0398e57eabbb94efd3669daf.JPG
    109,4 KB · Görüntüleme: 81
Evet, youtube daki birçok video da 9-11 gb arası ram kullanımı gösteriyor. Ayrıca size bir sorum olacaktı. Bir arkadaş Ryzen 2600 işlemci a320m anakart üzerinde sadece temel hızlarda çalışır. Turbo hızlara çıkamaz dedi. Böyle birşey olamaz değil mi ?

Battlefield ultra ayarlarda GPU %95'i geçmiyor. CPU ise %60'ı geçmiyor. FPS 100-120 arası. İlginç bir şekilde ram kullanımı 6-7 gb arası gösteriyor. Onu anlamadım. Ama droplar var işte. Sıcaklıklar normal mi sizce arkadaşlar ?
8 GB'dan daha yüksek bir RAM yokki nasıl göstersin PC? :D 8 GB RAM eklemeniz iyi olur hatta elinizdekini satıp 3200 MHZ 2x8 GB takarsanız çok iyi bir performans artışı yaşarsınız.

Arkadaşlar değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Gerçekten yardımcı oldunuz ve içimi rahatlattınız.
Özgürsezer çok haklısın. 8gb'dan fazlasını nasıl göstersin ki zaten o kadar mevcut :)
Oathbreaker benim gözümden kaçmış. Gayet de işlemci turboya geçebiliyormuş.
Ramleri sipariş verdim. Gelince tekrar ekran görüntüsü atıyor olacağım :)

Arkadaşlar değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Gerçekten yardımcı oldunuz ve içimi rahatlattınız.
Özgürsezer çok haklısın. 8gb'dan fazlasını nasıl göstersin ki zaten o kadar mevcut :)
Oathbreaker benim gözümden kaçmış. Gayet de işlemci turboya geçebiliyormuş.
Ramleri sipariş verdim. Gelince tekrar ekran görüntüsü atıyor olacağım :)
Hayırlı olsun inşallah sorunun çözülür. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı