GTX 1660 sistemde ekranda çizgi çıkması

ertanerdm0

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim abe
Ekran kartım GTX 1660. Valorant'tan çıktım, masaüstünde iken bir anda ekran gitti. PC kendini restartladı. Açıldığında ise değişik değişik çizgiler oldu, nedenini bilmiyorum ama sonra korkup PC'yi kapattım. 15 dk sonra açtım ve normal bir şekilde çalıştı. Nedeni bunun nedir? Sıcaklık değerleri de gayet iyi. 32 derece. Çok korktum. PC yeni. Nedeni ne bu problemin?

Kablodan olabilir, monitörden olabilir, ekran kartından olabilir, anakart PCI-e yuvasından olabilir bu böyle gider. Kesin bir şey söylemek zor.

Çıkış kablosuna bakıp biraz oynadım ama bir şey değişmedi giriş kablosu hiç hareket dahi etmiyor fakat annem sağ olsun temizlik yaparken HDMI kablosunu bükmüş ama sorunsuz çalışıyor sorun bu olsa neden PC kendine reset atarki?
Kablodan olabilir, monitörden olabilir, ekran kartından olabilir, anakart PCI-e yuvasından olabilir bu böyle gider. Kesin bir şey söylemek zor.

Ekran kartında bir problem olma ihtimali var mı şu anda yine o PC'den yazıyorum ve hiçbir sıkıntı yok 32 derecede gayet düzgün çalışıyor.
Windows sorunu olma ihtimali var mı peki?

Çıkış kablosuna bakıp biraz oynadım ama bir şey değişmedi giriş kablosu hiç hareket dahi etmiyor fakat annem sağ olsun temizlik yaparken HDMI kablosunu bükmüş ama sorunsuz çalışıyor sorun bu olsa neden PC kendine reset atarki?

Ekran kartında bir problem olma ihtimali var mı şu anda yine o PC'den yazıyorum ve hiçbir sıkıntı yok 32 derecede gayet düzgün çalışıyor.
Windows sorunu olma ihtimali var mı peki?

Windows ilgili sorun olacağını pek sanmıyorum arkadaşın dediği gibi birçok nedenden dolayı olabilir. Monitöre bağlanma şeklini değiştir öyle bak yine aynı hatayı veriyor mu?

Windows ilgili sorun olacağını pek sanmıyorum arkadaşın dediği gibi birçok nedenden dolayı olabilir. Monitöre bağlanma şeklini değiştir öyle bak yine aynı hatayı veriyor mu?

1 kere oldu daha 7-8 aylık sistemde şu an gayet normal 1 kere yaşadım onda da panikledim ekran kartına bir şey oldu diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı